Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Kolejne zwycięstwo SMS PZPS Szczyrk

I liga K: Kolejne zwycięstwo SMS PZPS Szczyrk

fot. Bianka Sawoniuk

Tylko dwa z zaplanowanych n ten weekend spotkań 6. kolejki I ligi zostały rozegrane zgodnie z planem. Udany występ w sobotni wieczór zanotował zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, który pokonując rywalki z Gliwic dopisał do swojego dorobku kolejne punkty w I lidze kobiet.

Po przerwie w rozgrywkach uczennice SMS PZPS zademonstrowały dobrą formę. Z elementów czysto siatkarskich najlepiej prezentowały się w bloku, którym w sobotę punktowały 10-krotnie. Atutem gospodyń w starciu z gliwiczankami była również zagrywka – nie tylko poprzez bezpośrednie zdobywanie punktów, ale i umiejętne rozwiązania taktyczne. W ataku uczennice ze Szczyrku „wykręciły” skuteczność na poziomie 46 procent.Sam przebieg meczu ułożył się po myśli podopiecznych trenera Wiesława Popika, które przewagę stopniowo zyskiwały w każdym z setów – prowadząc odpowiednio 16:13, 16:14 i 16:14. Rywalizacji „na styku” nie było w końcowych fragmentach poszczególnych partii, w których gospodynie rzadko popełniały błędy.

Indywidualnie największym dorobkiem punktowym wykazały się Martyna Czyrniańska (16) oraz Julita Piasecka (13). Dwucyfrowe zdobycze zanotowały także środkowe – Zuzanna Kulig (12) i Dominika Pierzchała (11, w tym 6 blokiem). Udany był poza tym I-ligowy debiut 14-letniej Aleksandry Walczak na pozycji rozgrywającej. Skutecznie zastąpiła ona kontuzjowane Martynę Łazowską i Oliwię Poredę. W środę uczennice SMS PZPS zagrają w Mielcu z liderem rozgrywek.

SMS PZPS Szczyrk – KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0
(25:16, 25:20, 25:21)

Składy zespołów:
SMS: Pierzchała (11), Piasecka (13), Kulig (12), Leoniak (7), Czyrniańska (16), Walczak (2), Rejment (libero) oraz Szmajduch i Borowczak (1)
AZS: Ciesielczyk (11), Napalkova (3), Jakóbiak (3), Skowron (3), Cygan (4), Skiba (17), Szmigielska (libero) oraz Wałek, Wilczek, Nudha i Elko (libero)

Zobacz również:
Wyniki i tabela I ligi kobiet

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved