Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Energetyk bez straty seta pokonał SMS

I liga K: Energetyk bez straty seta pokonał SMS

W siódmej rundzie rozgrywek I ligi kobiet SMS PZPS Szczyrk I podjął drużynę ENEA Energetyk Poznań. Zespół z Poznania bez większych problemów pokonał gospodynie spotkania w trzech setach, tym samym zapisując na swoje konto pełną pulę punktów oraz kolejne zwycięstwo.

Mecz rozgrywany w hali COS OPO w Szczyrku rozpoczął się od bardzo wyrównanego pierwszego seta, który rozstrzygnął się dopiero w końcówce na przewagi, a zwycięsko wyszły z niego poznanianki (27:25). Dwa kolejne sety wyglądały bardzo podobnie, rozgrywane były pod większą kontrolą drużyny gości, szczególnie w końcówkach i zakończyły się tym samym wynikiem do 17 dla zespołu z Poznania.

Obie drużyny grały na w miarę podobnym poziomie, chociaż w każdym elemencie o wiele lepiej spisywały się siatkarki Energetyka. Największą różnice można było zobaczyć w ataku, poznanianki zdobyły 46 punktów, a zawodniczki Szczyrku 28. Dodatkowo w zespół gości lepiej radził sobie w polu serwisowym i trochę lepiej u niego funkcjonował blok (11-9).

Po zwycięstwie w Szczyrku drużyna ENEA Energetyk Poznań znajduje się na 3. miejscu w tabeli z 15 punktami na koncie, a SMS PZPS Szczyrk I po przegranej zajmuje 12. pozycje mając na koncie 6 punktów.

SMS PZPS Szczyrk I – ENEA Energetyk Poznań 0:3
(25:27, 17:25, 17:25)

SMS: Serafinowska (12), Brzoza (7), Łagida (7), Moszyńska (2), Walczak (1), Pietrzak (1), Suska (libero) oraz Dombrowska (5), Nadera (2), Milewska (2), Mulka, Chmielewska
Energetyk: Miechowicz (17), Plaga (13), Laskowska (11), Urbanowicz (10), Pamuła (5), Stachowicz (1), Rafałko (libero) oraz Niwald (3), Sobalska (1), Regulska, Stryjak (libero)