Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Brązowy medal dla LOS-u

I liga K: Brązowy medal dla LOS-u

W drugim meczu o brązowy medal w I lidze kobiet lepszy okazał się zespół z Nowego Dworu Mazowieckiego. LOS po raz drugi wygrał z ekipą Częstochowianki i udanie zakończył sezon 2021/ 2022.

Początek meczu należał do gospodyń z Mazowsza. Przyjezdne popełniły wiele błędów własnych, miały problemy z przyjęciem. Przy stanie 7:2 dla LOS-u o przerwę na żądanie poprosił trener Andrzej Stelmach. W natarciu nadal były gospodynie, ze skrzydła punktowały Katarzyna Jędrzejewska oraz Sandra Świętoń. Nowodworzanki lepiej zagrały w obronie oraz na siatce, kontrataki zamieniały w punkty. Po dwóch asach serwisowych Świętoń przewaga LOS-u wzrosła do siedmiu punktów (16:9). W tym momencie grę po raz drugi przerwał częstochowski szkoleniowiec. Przy stanie 20:13 dla gospodyń ekipa z Częstochowy zerwała się do odrabiania strat, punktowała Patrycja Wardęga, przyjezdne zbliżyły się na cztery punkty, przegrywały 17:21. Na więcej nie było je już stać, popełniły po raz kolejny błędy własne, które zadecydowały o ich porażce.

W drugim secie spotkania wynik oscylował wokół remisu (3:3, 5:5). Po tym jak punkt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Aleksandra Deptuch, było 7:5 dla miejscowej ekipy. W ekipie z Częstochowy szwankowało przyjęcie, przełożyło się to na małą skuteczność w ataku, nowodworzanki powiększyły przewagę do czterech punktów (11:7). Wiele ożywienia w grę Częstochowianki wniosła Julia Papszun, dzięki niej przyjezdne zbliżyły się na jeden punkt, przegrywały 10:11. Reprymenda trenera Bartosza Kujawskiego okazała się być skuteczna, jego podopieczne szybko powróciły do swojej skutecznej gry. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Łucja Laskowska. Przy jej serii zagrywek zespół spod Jasnej Góry w jednym ustawieniu stracił pięć punktów z rzędu, przegrywał 12:19. Pomimo ambitnej postawy w końcówce seta zespołowi gości nie udało się odrobić strat. Zmaganie w tej partii atakiem zakończyła Katarzyna Jędrzejewska.

Na początku seta gospodynie prowadziły 5:3. Następnie inicjatywa przeszła na stronę zespołu gości, przyjezdne zbudowały sobie czteropunktową przewagę. W polu zagrywki dobrze spisała się Adrianna Rybak, a Częstochowianka prowadziła 10:6. Odpowiedź LOS-u była natychmiastowa, do remisu doszło po tym jak punkt z piłki przechodzącej zdobyła Izabela Jaworska (11:11). Gra obu drużyna falowała, raz jedna a raz druga ekipa zdobywała prowadzenie po czym traciła je na rzecz swoich przeciwniczek. Ciężar gry na siebie w ekipie z Częstochowy wzięła Wiktoria Szumera, po jej ataku oraz asie serwisowym przyjezdne miały dwa punkty więcej niż LOS (18:16). Po czym całkowicie stanęły w miejscu, do remisu po 19 doprowadziła Katarzyna Jędrzejewska. Zawodniczka ta zameldowała się w polu zagrywki i pozostała w nim do końca spotkania, częstochowianki pogubiły się, miały problemy z organizacją gry. Ze skrzydła punkty zdobyła Sandra Świętoń, siatkarka ta atakiem zakończyła rywalizację w tym spotkaniu.

MVP: Katarzyna Jędrzejewska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Częstochowianka Częstochowa 3:0
(25:17, 25:21, 25:19)

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw: 2-0 dla LOS-u, LOS zdobył brązowy medal

LOS: Ł. Laskowska, Jaworska, Filipek, Deptuch Świętoń, Jędrzejewska, Balcerowicz (libero) oraz Grzelak
Częstochowianka: Wardęga, Budnik, Mroczek, Stachowicz, Rybak,  Szumera,  Dutkiewicz (libero) oraz Grabowska i Papszun