Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: BAS bez szans w starciu z liderem tabeli

I liga K: BAS bez szans w starciu z liderem tabeli

Lider tabeli Roleski Grupa PWSZ Tarnów nie zwalnia tempa. Tarnowianki odniosły piąte zwycięstwo z rzędu i bez straty punktu są liderkami tabeli. Białostoczanki w żadnym z setów nie przekroczyły bariery 20 punktów, mają na swoim koncie 3 „oczka”.

Lider tabeli z Tarnowa rozpoczął zmagania z beniaminkiem od prowadzenia 6:2, gospodynie przy serii Moniki Gorzkiej zniwelowały straty do jednego punktu (5:6). Przyjezdne odrzuciły od siatki swoje rywalki, kontrataki zamieniały w punkty i przy serii Adrianny Kukulskiej odskoczyły na sześć punktów (12:6). Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka seriami traciły punkty, nie potrafiły zniwelować strat, myliły się w niemal każdym elemencie siatkówki i przegrywały po ataku Aleksandry Gancarz 10:18. Przyjezdne dominowały w polu zagrywki, mogła podobać się gra Magdaleny Szabo oraz Adrianny Kukulskiej. Seta sprytną kiwką zakończyła Katarzyna Wawrzyniak.

Na początku drugiej partii spotkania przewaga zespołu gości nie była tak wyraźna jak w premierowej odsłonie. Do stanu 8:8 toczyła się gra punkt za punkt, po czym do głosu doszły zawodniczki z Małopolski. Białostoczanki stanęły w miejscu, a serią trudnych zagrywek popisała się Wiktoria Kowalska, ze skrzydła punktowała Klaudia Świstek, było wówczas 16:9 dla tarnowianek. Podopieczne trenera Sebastiana Grzegorka nie poddawały się, ciężar gry na siebie  wzięła Barbara Sokolińska i tym razem to gospodynie zniwelowały straty do jednego punktu (15:16). O przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wojtowicz. Po niej ponownie więcej do powiedzenia miały przyjezdne. Po ataku Magdaleny Szabo tablica wyników wskazał prowadzenie liderek tabeli 18:15. Końcówka tej partii zdecydowanie należała do zespołu z południa Polski, asem serwisowym popisała się Magdalena Szabo (22:19), a ostatni punkt zdobyła Wiktoria Kowalska.

Białostoczanki miały bardzo duże problemy z przyjęciem, set trzeci miał całkowicie jednostronny przebieg. Dobrze w polu zagrywki spisała się Klaudia Świstek. Przy jej serii było 15:6. Gospodynie nie miały siatkarskich argumentów w tej części gry, myliły się w przyjęciu i ataku. Przy kolejnej serii zagrywek, tym razem Poli Nowackiej było 11:24. Błąd w polu zagrywki Aleksandry Szymańskiej zakończył ten jednostronny pojedynek.

KS BAS Białystok – Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 0:3
(12:25, 19:25, 13:25)

BAS: Woźniak (1), Gorzka (1), Sokolińska (6), Osadchuk (5), Gronostajska (4), Szymańska (1), Michalewcz (libero), oraz Mańczak (1), Rafalska, Niedźwiecka (4), Iber, Pisarczyk (1) i Lichodziejewska (libero)
PWSZ: Wawrzyniak (1), Szabo (5), Kukulska (2), Ponikowska (9), Gancarz (7), Kowalska (12), Pawłowska (libero) oraz Świstek (8), Ociepa (1), Szczygieł-Głód (1), Cur-Słomka i Nowacka (6)