Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W lidze francuskiej rezygnują z play-off

W lidze francuskiej rezygnują z play-off

fot. Klaudia Piwowarczyk

Znamy już nazwy wszystkich klubów, które rywalizować będą w przyszłym sezonie we francuskiej Ligue A. W żeńskiej ekstraklasie zagra aż 15 zespołów, w męskiej 14. Sezon ma się rozpocząć pod koniec września, a pewną nowością jest rezygnacja z fazy play-off w ekstraklasie siatkarek. O końcowej kolejności w sezonie zdecyduje runda zasadnicza.

Ligue Nationale Volley (LNV), która zarządza profesjonalnym rozgrywkami siatkówki we Francji, podała kalendarz rozgrywek na przyszły sezon. W lidze żeńskiej zagra 15 zespołów, w męskiej Ligue A wystąpi o jedna drużyna mniej.Sezon żeńskiej ekstraklasy we Francji rozpocznie się już 26 sierpnia i potrwa do 25 kwietnia. Co ciekawe, o końcowej kolejności zadecyduje tylko runda zasadnicza, zrezygnowano w ogóle z fazy play-off. Rozgrywki męskiej ekstraklasy wystartują 3 października, a faz zasadnicza zakończy się 27 marca. Potem rozegrane zostaną mecze play-off, które powinny wyłonić mistrza kraju najpóźniej do 25 kwietnia.

Turniej finałowy Superpucharu Francji siatkarek z udziałem czterech zespołów rozegrany zostanie w dniach 19-20 września w Cannes. Final Four męskiego Superpucharu rozstrzygnie się w dniach 26-27 września w Tuluzie.

Skład francuskiej Ligue A siatkarek:
Béziers, Cannes, Chamalières, France Avenir 2024, Istres, Le Cannet, Marcq-en-Barœul, Mougins, Mulhouse, Nantes, Paris St-Cloud, Pays d’Aix Venelles, Saint-Raphaël, Terville Florange i Vandoeuvre Nancy

Skład francuskiej Ligue A siatkarzy:
Ajaccio, Cambrai, Cannes, Chaumont, Montpellier, Nantes Rezé, Narbonne, Nice, Paris, Poitiers, Sète, Toulouse, Tourcoing i Tours

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved