Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Libero zostaje w Krakowie

Libero zostaje w Krakowie

fot. Klaudia Piwowarczyk

Siódmy siatkarz zdecydował się przedłużyć kontrakt z AZS-em AGH Kraków. Trzeci sezon z rzędu w krakowskim klubie spędzi Maciej Czyrek. Dotychczas pierwszoligowiec z Krakowa ogłosił nazwiska jedenastu zawodników, którzy będą stanowić o sile zespołu w kolejnych rozgrywkach.

Po sezonie 2020/2021 z AZS-em AGH Kraków pożegnało się ośmiu zawodników. Krakowski pierwszoligowiec ogłosił natomiast, że w jego szeregach zostają przyjmujący Karol Borkowski i Jakub Kraut, atakujący Daniel Grzymała, rozgrywający Piotr Fenoszyn oraz środkowi Piotr Janusz i Hubert Piwowarczyk. Do tej pory pozyskano również czterech siatkarzy – środkowego Adama Miniaka, przyjmującego Kajetana Tokajuka, rozgrywającego Marcina Krawieckiego oraz atakującego Dawida Dulskiego, który do AGH dołączył na zasadzie wypożyczenia z zawierciańskiego plusligowca.Kolejnym zawodnikiem w kadrze krakowskiego pierwszoligowca został Maciej Czyrek. Siatkarz ten występuje na pozycji libero. Do AZS-u AGH Kraków dołączył przed sezonem 2019/2020. Wcześniej siatkarz występował w młodzieżowej drużynie AKS-u V LO Rzeszów. W 2019 roku, chociaż rzeszowski zespół zajął dopiero 7. miejsce podczas mistrzostw Polski juniorów, Czyrek wybrany został najlepszym libero tego turnieju. Maciej Czyrek dotychczas w rozgrywkach I ligi wystąpił w 45 meczach. W minionym sezonie siatkarz na boisku pokazywał się w 27 spotkaniach, w 96 setach. Co ciekawe w starciu AGH z BKS-em Visłą Bydgoszcz na koncie zawodnika został zapisany punkt. Z nieoficjalnych informacji wynika, że drugim libero obok Czyrka będzie Jakub Dereń, który ostatni sezon spędził w bydgoskim zespole.

 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: AGH Kraków, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę