Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Legionovia potwierdziła zgłoszenie do pucharów

Legionovia potwierdziła zgłoszenie do pucharów

fot. Michał Szymański

Kilka dni temu wydawało się, ze DPD Legionovia Legionowo może zupełnie niespodziewanie znaleźć się wśród drużyn, które wezmą udział w Lidze Mistrzyń. CEV szybko zweryfikował te rewelacje, podkreślając, że czwarty klub Ligi Siatkówki Kobiet z zeszłego sezonu nie spełnia wymogów formalnych dla dodatkowo zgłoszonych drużyn. Klub może za to zagrać w pucharze niższej rangi i na to własnie się zdecydował.

Prezes Konrad Ciejka poinformował dziś niemal w ostatniej chwili, że zgłosi zespół do Pucharu Challenge, jest natomiast dość prawdopodobne, że będzie miał możliwość przenieść swój udział do bardziej prestiżowego Pucharu CEV. W zeszłym roku udało się to chociażby Developresowi SkyRes Rzeszów i Chemikowi Police. Istnieje więc duża szansa, że właśnie w tych rozgrywkach zobaczymy Legionovię.Przypomnijmy, że klub rozpatrywał ewentualne koszty związane z udziałem w pucharach i swoją decyzję uzależniał od rozmów z miastem i sponsorem tytularnym. – LM to już top topów jeśli chodzi o prestiż, ale nawet Puchar CEV czy Challenge to szansa na to, by się pokazać. Jedynym przeciwskazaniem jest kwestia finansowa. W siatkówce na udziale w europejskich zmaganiach bowiem się nie zarabia tylko raczej wydaje. Założyliśmy wariant obejmujący najdalsze wyjazdy i najdłuższe pobyty. W przypadku LM wyszło prawie pół miliona złotych, a w przypadku Pucharów CEV i Challenge między 250 a 300 tys. zł – powiedział Konrad Ciejka.

Liga Mistrzyń w przypadku klubu z Legionowa była na horyzoncie raczej w wyniku nieporozumienia, bo PZPS zgłosił rzeczywiście cztery drużyny jako rekomendowane do Ligi Mistrzyń, ale w świetle przepisów Legionovia nie mogła skorzystać z dodatkowego zgłoszenia, bo po pierwsze te przysługiwało tylko jednej drużynie z danego kraju (w Polsce zgłosił się pierwszy w kolejności ŁKS Commercecon Łódź), a po drugie nie spełniała warunków formalnych takiego zgłoszenia. Znalazła się jednak na liście polskiej federacji jako czwarty zespół, bo w przypadku, gdyby z możliwości udziału w LM zrezygnował Chemik i Developres, to zespół z Legionowa mógłby zająć ich miejsce. Czwartej drużynie LSK z poprzedniego sezonu pozostaje zatem występ w Pucharze Challenge lub Pucharze CEV.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved