Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Legia pożegnała kolejnego zawodnika

Legia pożegnała kolejnego zawodnika

fot. Sekcja Siatkówki Legii Warszawa

Legia Warszawa kontynuuje ogłaszanie nazwisk zawodników, którzy żegnają się z klubem. Po Szymonie Pałce, Patryku Brzostku, Danielu Rosie, Pawle Pietkiewiczu, Adamie Kąckim i Damianie Kraśniewskim barwy klubowe po awansie do I ligi zmieni Dorian Kowalczyk.

Dorian Kowalczyk dołączył do warszawskiej ekipy na początku przygotowań do sezonu 2020/2021 i miał rywalizować o miejsce z Bartoszem Tomczakiem. W spotkaniach sparingowych jak i turniejach przedsezonowych, dawał dobre zmiany. Podobnie było na początku sezonu, aż do spotkania 5. kolejki z Bestiosem Białystok, który był ostatnim spotkaniem Doriana w barwach stołecznego klubu. Kontuzja wyeliminowała go z gry już do końca rozgrywek. Będąc częścią zespołu, który walczył o awans do TAURON 1.Ligi, dość często wspierał z trybun swoich kolegów.23-letni Dorian Kowalczyk urodził się w Drawsku Pomorskim. Przez trzy lata uczęszczał do liceum mistrzostwa sportowego o profilu siatkarskim w Pile i tam zaczynał swoją przygodę w miejscowym Jokerze Piła. Później były występy w UKS-ie OPP Powiat Kołobrzeski, MOS-ie Wola oraz w Olimpijczyku Drawsko-Pomorskie. Na liście osiągnięć zapisał w tym czasie m.in.: mistrzostwo Wielkopolski kadetów w sezonie 2014/2015 oraz w tym samym sezonie udział w finałach mistrzostw Polski kadetów, mistrzostwo Wielkopolski juniorów (2015/2016) oraz udział w półfinałach mistrzostw Polski juniorów w sezonach 2015/2016 i 2016/2017, mistrzostwo Wielkopolski III ligi. Jest także trzykrotnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego w rozgrywkach młodzieżowych. Po sezonie spędzonym w barwach warszawskiego klubu, może dopisać do swojej listy osiągnięć awans do TAURON 1.Ligi.

Dorian to bardzo ambitny gracz, który w ostatnim sezonie nie miał wielu okazji, aby pokazać swój potencjał. Trzymamy kciuki za jego dalszy siatkarski rozwój i dziękujemy za zaangażowanie w trakcie ostatniego sezonu – powiedział Michał Trybusz, członek zarządu sekcji siatkówki Legii Warszawa.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: siatkowka.legia.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę