Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > La Gazzetta dello Sport pewna obsady selekcjonerów polskich kadr

La Gazzetta dello Sport pewna obsady selekcjonerów polskich kadr

fot. Imoco Volley

Jest już niemal pewne, że trenerem polskich siatkarek zostanie Daniele Santarelli – informuje „La Gazzetta dello Sport”. Szkoleniowiec ma za sobą bardzo dobry okres pracy w Imoco Volley Conegliano, z którym na wiosnę sięgnął po triumf w Lidze Mistrzyń i włoskiej ekstraklasie.

Na liście najpoważniejszych kandydatów do objęcia żeńskiej reprezentacji Polski w siatkówce pozostało już naprawdę niewiele nazwisk – jednym z pretendentów pozostaje wciąż m.in. Stephane Antiga, doskonale znany polskim kibicom siatkówki, chociażby z faktu prowadzenia kadry mężczyzn w latach 2014-2016.Jak jednak informuje „La Gazzetta dello Sport” to nie on jest faworytem w wyścigu o stanowisko selekcjonera. Według dziennika najmocniejszą pozycję negocjacyjną z PZPS ma Daniele Santarelli i jego angaż jest w zasadzie pewny. W kontekście Santarellego ważne jest też to, jaki zespół trenuje – a przewodzi on Imoco Volley Conegliano, czyli klubowi, w którym występuje rozgrywająca Joanna Wołosz. Włoch miałby za zadanie namówienie do powrotu do reprezentacji tę zawodniczkę przed mistrzostwami świata, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce i Holandii.

Za Daniele Santarellim stoją też liczne sukcesy Imoco – z tym zespołem 40-latek sięgnął już po m.in. trzy krajowe mistrzostwa, dwa puchary, cztery superpuchary, jedno klubowe mistrzostwo świata oraz jeden triumf w Lidze Mistrzyń. Ostatnie szkoleniowiec ten prowadził także drużynę Chorwacji. Prócz Santarellego i Antigi w gronie kandydatów pozostają jeszcze Alessandro Chiappini i Stefano Lavarini.

„LGdS” podaje też nieco informacji na temat nowego potencjalnego trenera męskiej kadry biało-czerwonych. Ma nim być Nikola Grbić i – tak jak w przypadku Santarellego – ta decyzja ma być już niemalże w stu procentach pewna.

źródło: interia.pl, La Gazzetta dello Sport

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę