Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Kwal. Ligi Mistrzyń: Cztery zespoły grają dalej

Kwal. Ligi Mistrzyń: Cztery zespoły grają dalej

Przez drugą rundę kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzyń przebrnęły cztery zespoły. Wśród nich są Viteos Neuchatel, ZOK Ub, Olympiacos Pireus oraz Prometej Dnipro. Wszystkie te drużyny pokonały rywalki zarówno we własnej hali, jak i na wyjeździe.

Problemów z przejściem drugiej rundy kwalifikacji nie miał ZOK Ub, który w dwumeczu nie oddał nawet seta ZOK Jedinstvo Brcko. U siebie serbska drużyna rywalkom nie pozwoliła dobrnąć do granicy 20 oczek w żadnym z setów, ale na jeszcze mniej pozwoliła im na wyjeździe, gdzie zdobyły zaledwie 45 punktów. Serbska ekipa grała całym składem, a najwięcej (8 oczek) zdobyła dla niej Aleksandra Gligorić.

Z marzeniami o grze w fazie grupowej Ligi Mistrzów pożegnał się Calcit Kamnik, który dwukrotnie musiał uznać wyższość Prometeja Dnipro. Wprawdzie wygrał pierwszą partię wyjazdowego pojedynku, ale były to dla niego tylko miłe złego początki. Później do głosu doszły gospodynie, które wygrały 3:1. Na wyjeździe również osiągnęły taki sam rezultat. W obu meczach ich liderką była Katerina Dudnyk, która zapisała na swoim koncie odpowiednio 15 oraz 21 punktów.

W kolejnej rundzie jest także Viteos Neuchatel,który wyeliminował Mladost Zagrzeb. Na wyjeździe szwajcarska drużyna rozegrała świetny mecz, nie oddając rywalkom nawet seta. Prym w jej szeregach wiodły wówczas Ciara Holt i Tiata Scambray, które zdobyły po 14 oczek. We własnej hali Viteos Neuchatel już po dwóch setach przypieczętował awans. Później się trochę rozprężył, ale zwycięstwo ostatecznie przypieczętował w tie-breaku. Ponownie jego liderką była Scambray.

Trudną przeprawę u siebie z Mińczanką Mińsk miał Olympiacos Pireus, który prowadził już 2:1, ale dopiero w tie-breaku zdołał przypieczętować zwycięstwo. Poprowadziły je do niego Saskia Hippe oraz Mariana Costa, które łącznie zdobyły 44 punkty. Znacznie łatwiej greckiej ekipie poszło na wyjeździe, gdzie nie oddała rywalkom nawet seta. W tym meczu liderką Olympiacosu była Wilma Salas, która zapisała na swoim koncie 23 oczka.