Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Zabielny: Budżet będzie skromny, ale może uda nam się zamieszać

Krzysztof Zabielny: Budżet będzie skromny, ale może uda nam się zamieszać

Żeński zespół Płomienia Sosnowiec awansował do I ligi kobiet i w rozgrywkach na zapleczu ekstraklasy chce się pokazać z jak najlepszej strony. Choć w klubie zakładano wzmocnienia, to jednak nie spodziewano się pożegnania aż z dziewięcioma zawodniczkami. – Plan był taki, że po awansie musimy się wzmocnić i dodać drużynie jakości. Faktem jest jednak, że retusz nie miał być aż tak głęboki – przyznał Krzysztof Zabielny, szkoleniowiec.

Z awansem do wyższej klasy rozgrywkowej zawsze wiąże się konieczność transferów. Większość klubów decyduje się jednak na utrzymanie trzonu zespołu i wzmocnienie go bardziej doświadczonymi graczami. W Płomieniu Sosnowiec to się nie udało, bowiem z zespołem pożegnało się aż dziewięć zawodniczek. – Plan był taki, że po awansie musimy się wzmocnić i dodać drużynie jakości. Faktem jest jednak, że retusz nie miał być aż tak głęboki. Niestety, nie udało nam się zatrzymać Katarzyny Bąkowskiej, która postanowiła kontynuować karierę w Czechach. Z drużyną żegna się też Alicja Krusiewicz, z którą nie dogadaliśmy się co do warunków nowej umowy. Odeszła również trzecia środkowa, czyli Patrycja Rygalik – zdradził Krzysztof Zabielny.Trener pierwszoligowego beniaminka przyznał, że skład na nowy sezon jest już niemalże gotowy. – Wytypowaliśmy i przeprowadziliśmy rozmowy z szeregiem dziewczyn, które są ograne w pierwszej lidze. Zaakceptowały nasze warunki, ale umowy wciąż nie są podpisanie. Jeżeli wszystko wypali, to będziemy mieli ciekawy skład, który na pewno namiesza w pierwszej lidze – ocenił.

Poszukiwanie sponsorów w dobie koronawirusa nie jest prostym zadaniem. Kilka firm, które dotychczas wspierało klub ze względu na sytuację gospodarczą musiało zrezygnować. Są jednak i dobre wiadomości – wsparcie w większym zakresie ma zapewnić Sosnowiec. Mimo wszystko budżet z pewnością nie będzie należał do najwyższych. – Wykruszyło się kilku naszych mniejszych sponsorów. Mówią, że gdy sytuacja na rynku się polepszy, to wrócą. Na szczęście zostaje z nami nasz sponsor tytularny. To nasz pierwszy filar. Drugim będzie miasto. Dotąd gmina gwarantowała około jednej czwartej budżetu. Teraz będzie to połowa. Budżet będzie skromny. Taki na przetrwanie – postawił sprawę jasno Krzysztof Zabielny. Dodatkowo sprawy nie ułatwia kwota, jaką Płomień musi zapłacić władzom ligi. – Martwi nas tylko, że za zgłoszenie nowego klubu do ligi mamy zapłacić 20 tysięcy złotych. To dla nas duże pieniądze. Mamy nadzieję, że w czasie pandemii uda się tę kwotę renegocjować – dodał.

Trwają dyskusje, kiedy sezon I ligi kobiet miałby się zacząć. Jednym z pomysłów jest start we wrześniu, ale bez obecności kibiców. Zdaniem Krzysztofa Zabielnego lepiej opóźnić ten termin, aby i kibice mogli od początku uczestniczyć w zmaganiach. – Plan zakłada, że ruszymy we wrześniu i przez dwa, może trzy miesiące będziemy grać bez kibiców. Dla mnie takie rozwiązanie jest bez sensu. Wolę zacząć później, nawet w listopadzie, ale grać z kibicami. Rywalizacja w pustej hali? Na to się nie piszemy. W ramach szukania oszczędności zaproponujemy również, by w nadchodzącym sezonie zrezygnować z play-off. Zagrać każdy z każdym i tak ustalić tabelę. Dzięki temu zyskamy też więcej terminów i mecze nie musiałyby być rozgrywane w środku tygodnia – zakończył trener.

źródło: opr. własne, sosnowiec.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę