Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Wójcik: Nasze szanse oceniamy ostrożnie

Krzysztof Wójcik: Nasze szanse oceniamy ostrożnie

fot. legionisci.com

Siatkarze Legii Warszawa solidnie przygotowują do rozpoczynającego się już w czwartek sezonu TAURON 1. Ligi. W poniedziałek mieli kolejny trening w Ośrodku Sportu i Rekreacji na stołecznym Mokotowie, gdzie będą rozgrywać swoje mecze. Pierwszy zaplanowano na sobotę z SPS Chrobrym Głogów (początek 18:00).

W okresie przygotowawczym rozegrali osiem meczów. Wśród sparingpartnerów była m.in. plusligowa PGE Skra Bełchatów. – Planowaliśmy jeszcze dwa spotkania z Bydgoszczą, ale seria różnych urazów jakie dotknęły naszych zawodników przeszkodziła w realizacji tego planu. Mieliśmy problemy z wystawieniem zawodników na poszczególne pozycje – mówi trener Legii Krzysztof Wójcik.Stanowisko szkoleniowca Legii objął przed tym sezonem. Do tego klubu przyszedł z MOS Wola Warszawa, miejsca mocno zasłużonego na krajowej mapie w rozwoju siatkówki młodzieżowej, gdzie wychowało się wielu reprezentantów Polski. – Jak otrzymałem propozycję zastanawiałem się tylko chwilę. Legia to poziom TAURON 1.Ligi, zaplecza naszej ekstraklasy. Na pewno jest to dla mnie rozwój sportowy, również nowe wyzwanie. Nie brakuje silnych zespołów w tej stawce – podkreśla Krzysztof Wójcik.

Trochę czasu zajęło Legii budowanie składu. Gdy Krzysztof Wójcik obejmował stanowisko trenera, to na rynku nie było już zbyt wielu zawodników. – Skład został skompletowany. Atmosfera w zespole jest dobra. Widzę duże zaangażowanie na treningu, chłopaki chcą pracować – powiedział trener Wójcik.

W porównaniu z poprzednim sezonem z podstawowej szóstki składu Legii odeszło czterech graczy. – Nasze szanse na najbliższy sezon oceniamy ostrożnie. Przede wszystkim chcielibyśmy się spokojnie utrzymać na zapleczu PlusLigi. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja w trakcie sezonu. Silnych drużyn nie brakuje. W gronie faworytów można m.in. wymienić MKS Będzin. Na razie koncentrujemy się na pierwszym rywalu. Ostatnie mecze z Chrobrym były bardzo zacięte. Myślę, że teraz będzie podobnie. TAURON 1.Liga będzie ciekawa – zakończył warszawski szkoleniowiec.

źródło: tauron1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę