Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Izabela Kowalińska rozpoczyna karierę trenerską

Izabela Kowalińska rozpoczyna karierę trenerską

fot. Michał Szymański

Po zakończeniu kariery zawodniczej Izabela Kowalińska nie porzuciła jednak siatkówki. Od nadchodzącego sezonu będzie można zobaczyć ją w roli II trenera drugoligowego zespołu Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki.

Izabela Kowalińska pierwsze siatkarskie kroki  stawiała w AZS-ie UMCS TPS Lublin. W 2000 roku trafiła do SMS-u PZPS Sosnowiec, by już w 2001 roku wraz z reprezentacją kadetek zdobyć  srebrny medal mistrzostw Europy i brązowy medal MŚ. Z kolei z tytułu mistrzyni Europy juniorek cieszyła się w 2002 roku. W 2003 do kolekcji dołożyła brąz mistrzostw świata w tej samej kategorii wiekowej. Z Sosnowca do AZS-u AWF Poznań przeniosła się w 2003 roku. Dwa lata później podpisała kontrakt z ekipą Winiar Kalisz. Z tym klubem odniosła pierwsze seniorskie sukcesy w krajowych rozgrywkach.W 2008 roku związała się rocznym kontraktem z AZS-em Białystok, z którego przeniosła się do Muszynianki. Z ekipą z Muszyny zdobyła srebro mistrzostw Polski. Przenosiny w 2010 roku do MKS-u Dąbrowa Górnicza zaowocowały brązem MP i Pucharem Polski.

Po grze w MKS-ie zdecydowała się na podpisanie kontraktu z I-ligowym Chemikiem Police. W sezonie 2013/14 zespół z Polic awansował do rozgrywek ekstraklasy, a już rok później Kowalińska wraz z zespołem świętowała potrójną koronę – mistrzostwo Polski, Superpuchar i Puchar Polski.

W 2016 roku siatkarka podpisała umowę z ŁKS-em Commercecon Łódź, z którym w ostatnich trzech sezonach zdobywała medale mistrzostw Polski w każdym kolorze.  Właśnie w tym zespole skończyła karierę siatkarską. W swym ostatnim sezonie Izabela Kowalińska zadebiutowała nawet w roli kapitana zespołu.

Tym razem była siatkarka będzie miała okazję sprawdzić swoich sił w roli II trenera drugoligowego zespołu Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki. Po zakończeniu kariery Kowalińska ukończyła kurs trenerski, zakończony egzaminem, a co za tym idzie uzyskała uprawnienia potrzebne do bycia szkoleniowcem i – jak wielu zawodowych siatkarzy na sportowej emeryturze – skupi się teraz na odnoszeniu, tym razem trenerskich, sukcesów.

źródło: Facebook Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved