Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kosowo będzie wnioskować o sankcje dla Serbskiej Federacji Siatkarskiej

Kosowo będzie wnioskować o sankcje dla Serbskiej Federacji Siatkarskiej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Serbii siatkarzy do lat 18 nie przystąpiła do meczu o piąte miejsce w eliminacjach do mistrzostw Europy. Ich rywalami mieli być siatkarze z Kosowa. Tamtejsza federacja uważa, że posunięcie to miało podłoże polityczne.

 

W Europie rozgrywane są eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy w kilku kategoriach. W jednym z turniejów doszło do małego skandalu. Sprawa będzie mieć swoją kontynuację.

Nie podeszli do meczu

Kilka dni temu w eliminacjach strefy bałkańskiej do mistrzostw Europy U-18 nie doszło do meczu Serbia – Kosowo. Powodem miały być duże problemy ze zdrowiem większości zawodników młodej serbskiej reprezentacji. Sytuacja może być jednak zupełnie inna, a drużyna rywali, uważa, że miało to podtekst polityczny.

Federacja Siatkarska Kosowa (FVK) uważa jednak, że ich rywale odmówili gry nie z powodów zdrowotnych, a politycznych. Serbia nie uznaje bowiem niepodległości Kosowa, a tamtejsze media (między innymi Sportal), pisząc o tej drużynie, określają ją nawet mianem „reprezentacji tak zwanego Kosowa”. Działacze FVK zapowiedzieli już, że zamierzają złożyć do władz europejskiej siatkówki wniosek o nałożenie na Serbię dotkliwych sankcji – być może włącznie z prośbą o wykluczenie „Orłów” z międzynarodowej rywalizacji – czytamy w serwisie internetowym Polsatu Sport.

Bałkańskie eliminacje ME

Obie ekipy w pierwszej fazie strefowej pierwszej rundy eliminacyjnej mistrzostw Europy do lat 18 walczyły w dwóch różnych grupach. Kosowo przegrało dwa spotkania z Grecją i Macedonią. Natomiast młodzi Serbowie wygrali w pierwszym meczu z Rumunią, ale przegrali w kolejnym z Turcją i podobnie, jak Kosowo zajęli ostatnie miejsce w grupie. Starcie obu ekip miało być rozegrane o piąte miejsce. Całe eliminacje wygrali reprezentanci Rumunii, którzy w finale pokonali w trzech setach Grecję.

 

Polacy też grali

Eliminacje do mistrzostw Europy U-18 strefy wschodnioeuropejskiej rozegrane zostały jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Młodzi polscy siatkarze grali w Gruzji, gdzie spisali się bardzo dobrze. Wygrali wszystkie swoje pięć spotkań, w których stracili jedynie seta.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2024-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved