Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Koronawirus u lidera TAURON Ligi

Koronawirus u lidera TAURON Ligi

Coraz więcej zespołów w polskiej lidze zostaje dotkniętych przez koronawirusa. W niedzielę komunikat o pozytywnym teście na obecność tego wirusa  wystosował Developres SkyRes Rzeszów. Wcześniej przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wykryto w E.Leclerc MOYA Radomce Radom, #VolleyWrocław, Enei PTPS Piła, Grupie Azoty Chemik Police oraz ŁKS-ie Commercecon Łódź.

Developres SkyRes Rzeszów bardzo dobrze radził sobie od początku sezonu. Chociaż w niektórych meczach rzeszowianki musiały sobie radzić bez Kiery Van Ryk w pięciu spotkaniach przegrały tylko trzy sety, nie tracąc przy tym żadnego punktu.Liderki TAURON Ligi mają aż 5 punktów przewagi nad obecnie drugim MKS-em Kalisz. W niedzielę rzeszowski klub poinformował, że jedna z osób otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, przez co cała drużyna oraz pracownicy klubu poddają się samoizolacji. W środę zespół miał udać się do Bielska-Białej na mecz z BKS-em Stalą.

Komunikat klubu:

Klub Sportowy Developres Rzeszów S.A. informuje, że w związku z jednym pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CO-V-2 w zespole najbliższe dni spędzimy w samoizolacji. Klub pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

Treningi zespołu zostały zawieszone, a cała drużyna oraz pracownicy Klubu, zgodnie z zaleceniami, poddali się samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Wszyscy członkowie drużyny zostaną ponownie poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2.  Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved