Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Konrad Piechocki: Tylko taką decyzję można było na ten moment podjąć

Konrad Piechocki: Tylko taką decyzję można było na ten moment podjąć

fot. skra.pl

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, rozegranie Ligi Mistrzyń oraz Mistrzów w dotychczasowym systemie rozgrywek graniczyło z niemożliwością. Europejska Konfederacja Siatkówki przystała na propozycję klubów i w fazie grupowej rywalizacji zarówno u pań, jak i u panów, odbędą się turnieje. – Myślę, ze tylko taką decyzję można było na ten moment podjąć. Cieszę się, że nasza inicjatywa i oficjalna propozycja organizacji turniejów w Polsce została zaakceptowana. Będziemy mieli je dwa, bo oprócz tego w Bełchatowie, czeka nas jeszcze rywalizacja w Kędzierzynie-Koźlu – mówił prezes jednego z klubów organizujących turniej Konrad Piechocki. 

W piątek Europejska Konfederacja Siatkówki CEV oficjalnie ogłosiła, że dwa turnieje Ligi Mistrzów odbędą się w Polsce. Jeden z nich zorganizuje PGE Skra Bełchatów. Oprócz tego również inne kluby PlusLigi czy TAURON Ligi będą miały taką okazję. Więcej tutaj.Przypomnijmy, że pierwszy z nich odbędzie się Kędzierzynie-Koźlu (8-10 grudnia), a pod koniec stycznia 2021 (26-28) zespoły PGE Skry, Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Fenerbahce Stambuł (Turcja) oraz Lindemans Aalst (Belgia) zmierzą się w hali Energia. – Myślę, ze tylko taką decyzję można było na ten moment podjąć. Cieszę się, że nasza inicjatywa i oficjalna propozycja organizacji turniejów w Polsce została zaakceptowana. Będziemy mieli je dwa, bo oprócz tego w Bełchatowie, czeka nas jeszcze rywalizacja w Kędzierzynie-Koźlu. – mówił prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki.

Zmiany spowodowane są obostrzeniami związanymi z koronawirusem, trudno wyobrazić sobie, ale raz na dwa tygodnie drużyny rozgrywały regularne spotkania fazy grupowej. Ta część rywalizacji ma  rozpocząć się w pierwszej połowie grudnia. – Jeszcze daleka droga i sporo czasu do grania i oby sytuacja na całym świecie pozwoliła, by turnieje się odbyły. Wiadomo, że żyjemy z dnia na dzień, w trudnych, niepewnych czasach. Cieszymy się, że na ten moment jest takie rozwiązanie i na kibiców siatkarskich w całej Polsce czeka wielka gratka – podsumował Konrad Piechocki.

źródło: opr. własne, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved