Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nowa formuła rozgrywek Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów – cztery turnieje w Polsce

Nowa formuła rozgrywek Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów – cztery turnieje w Polsce

fot. cev.eu

Po dokonaniu oceny najnowszych wydarzeń związanych z pandemią koronawirusa oraz szerokiej współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w tym przede wszystkim z  zespołami, a także ich federacjami narodowymi i ligami krajowymi, wyłonił się konsensus co do konieczności zmiany rozgrywania Ligi Mistrzyń i Ligi Mistrzów.

Rozgrywki w czwartej rundzie Ligi Mistrzów i Mistrzyń będą się odbywały w grupach z udziałem czterech drużyn. Zostaną rozegrane dwa pojedyncze turnieje grupowe   w dwóch różnych miejscach w każdej grupie, rozgrywki zostaną rozłożone na cały sezon zimowy do połowy lutego.Decyzja ta odzwierciedla opcje wymienione w planie awaryjnym uprzednio zatwierdzonym przez zarząd CEV w lipcu ubiegłego roku i podkreśla zaangażowanie CEV w bezpieczeństwo i dobrobyt wszystkich osób związanych z elitarnymi międzynarodowymi rozgrywkami klubów siatkarskich. Zmiany w formacie rozgrywania meczów ograniczą podróżowanie w czasie, władze krajowe wprowadzają coraz więcej ograniczeń w swobodnym przepływie osób, próbując powstrzymać gwałtowny wzrost liczby zakażeń spowodowanych koronawirusem. Po zorganizowaniu szeregu wideokonferencji z uczestniczącymi drużynami i nawiązaniu współpracy z partnerami medialnymi, CEV może teraz potwierdzić następujący program dla 4. rundy konkursu, a także odpowiednich gospodarzy turnieju:


Po zakończeniu zmagań grupowych pięciu zwycięzców grup oraz trzy najlepsze ekipy z najlepszym bilansem zagrają w kolejnej fazie zmagań. Osiem drużyn zagra o awans do ćwierćfinału. CEV będzie nadal monitorować panującą sytuację, a także będzie patrzeć na dalsze obostrzenia jakie zostaną wprowadzone przez poszczególne krajowe.  W razie potrzeby CEV podejmie odpowiednie kroki i będzie ogłaszać komunikaty  we właściwym czasie.

źródło: cev.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved