Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejny środkowy zostaje w Nysie

Kolejny środkowy zostaje w Nysie

fot. Adam Kurasiewicz - Cerrad Enea Czarni Radom

Dominik Kramczyński jest kolejnym środkowym po Jakubie Abramowiczu, który nadal będzie bronił barw PSG Stali Nysa. Jest on już siódmym zawodnikiem, z którym współpracę przedłużyła drużyna z Opolszczyzny.

PSG Stal Nysa jest jednym z najszybciej odsłaniających karty klubów PlusLigi na sezon 2023/2024. Zanosi się na to, że nie dojdzie w niej do rewolucji kadrowej, bowiem wcześniej ogłoszono, że jej barw nadal będą bronili: Michał Gierżot i Zouheir El Graoui (przyjmujący), Kamil Dembiec (libero), Patryk Szczurek i Tsimafei Zhukouski (rozgrywający) oraz Jakub Abramowicz (środkowy). Do tego grona dołączył kolejny ze środkowych – Dominik Kramczyński.To wciąż młody zawodnik, który pierwsze siatkarskie szlify zbierał w SMS-ie PZPS Spała. Następnie podpisał kontrakt ze Stalą Nysa, ale został wypożyczony do pierwszoligowej ZAKSY Strzelce Opolskie, z której na początku 2022 roku został ściągnięty do Nysy, bowiem Stal miała kłopoty z kontuzjami zawodników grających na środku siatki. Poprzedni sezon Kramczyński również spędził w Nysie, ale nie był zawodnikiem podstawowego składu. Pojawił się na boisku w 14 spotkaniach, w których rozegrał 28 setów. Na swoim koncie zgromadził 21 punktów, w tym 6 w bloku i 3 w polu serwisowym. Jego skuteczność w ataku wyniosła niespełna 55%.

Przypomnijmy, że wcześniej klub z Opolszczyzny ogłosił, że jego barw nie będą już reprezentowali: Wassim Ben Tara i Kento Miyaura (obaj atakujący), Szymon Biniek (libero) oraz Rafał Buszek (przyjmujący). Szczególnie strata tego pierwszego może być bolesna dla Stali, bowiem był on jej niekwestionowanym liderem.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi na sezon 2023/2024

źródło: opr. własne, Stal Nysa - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę