Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kolejne zakażenia w GKS-ie Katowice

Kolejne zakażenia w GKS-ie Katowice

Jak raportuje strona internetowa siatkarskiego GKS-u Katowice za członkami drużyny kolejne testy na koronawirusa. Po tym, jak u dwóch przedstawicieli GKS-u Katowice pojawiły się objawy wskazujące na możliwość zarażenia się koronawirusem drużyna zawiesiła treningi i przeszła testy RT-PCR na obecność SARS-CoV-2 w organizmie.

Obecność wirusa wykryto u sześciu członków zespołu, klub wciąż czeka na wyniki pozostałych pięciu siatkarzy. Testy członków sztabu szkoleniowego GKS-u dały wynik negatywny.U zarażonych występują widoczne w mniejszym lub większym stopniu objawy typowe dla zarażenia się COVID-19, czyli m.in. gorączka, utrata węchu i smaku, bóle głowy, mięśni i stawów, kaszel i osłabienie organizmu. Klub ustalił, że chorzy lub zakażeni przedstawiciele drużyny będą mogli podać do publicznej wiadomości swoje dane za pomocą prywatnych kont w mediach społecznościowych.

Zespół pozostaje nieustannie w kontakcie z władzami PLS oraz służbami medycznymi i sanitarnymi nadzorującymi przebieg izolacji. Zapewnia, że będzie informować w najbliższym czasie o wszelkich zmianach związanych z terminarzem spotkań klubu w PlusLidze i sytuacją zdrowotną w drużynie.

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-10-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved