Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Kolejne ruchy transferowe w częstochowskim zespole

Kolejne ruchy transferowe w częstochowskim zespole

fot. Ewa Burak

Kadra II-ligowej drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa nabiera kształtu. W klubie spod Jasnej Góry pozostaje 26-letni środkowy Damian Zygmunt. W ostatnim czasie do częstochowskiego zespołu powrócił natomiast Łukasz Pałuszka.

Bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie nadal będę występować w barwach AZS-u. Uważam, że klub dokonuje ciekawych wzmocnień, to będzie młodość połączona z doświadczeniem. Wierzę, że to zaowocuje dobrymi wynikami. Nasza drużyna będzie młoda i ambitna. Myślę, że w nadchodzącym sezonie stać nas będzie na sprawianie sobie oraz naszym kibicom wiele niespodzianek – mówi Damian Zygmunt.Popularny „Zygi” do biało-zielonej drużyny trafił w połowie sezonu 2019/2020. Młody, lecz już doświadczony gracz bardzo dobrze wywiązał się ze swej roli, dodając spokój oraz efektywność pod siatką. Drużyna w rozgrywkach II ligi z Damianem Zygmuntem na boisku nie poniosła żadnej porażki. Wcześniej w swojej siatkarskiej karierze środkowy w latach 2013-2015 był zawodnikiem plusligowego AZS-u Częstochowa. W zespole biało-zielonych najwięcej spotkań rozegrał w Młodej Lidze. Mierzący 197 cm wzrostu gracz przed transferem do Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa występował na boiskach II ligi, reprezentując LKPS Borowno.

Łukasz Pałuszka z częstochowskim klubem związany jest od 2014 roku. W tym czasie występował we wszystkich drużynach młodzieżowych, a także przez jeden sezon w rozgrywkach II ligi. W biało-zielonych barwach nowy przyjmujący wywalczył dwa medale mistrzostw Polski (złoto – kadet i srebro – junior) oraz tyle samo krążków na Śląsku (złoto – junior i srebro – kadet). Miniony sezon Łukasz spędził w drużynie LKS-u Czarnych Rząśnia. – Bardzo się cieszę z powrotu do Częstochowy, ponieważ tutaj stawiałem swoje pierwsze siatkarskie kroki i czuję się tutaj po prostu dobrze. Zeszłego sezonu niestety nie mogę zaliczyć do udanych, dlatego liczę, że wraz z powrotem do AZS-u odbuduję swoją formę i nie zawiodę trenera, kiedy na mnie postawi. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia treningów i nadchodzącego sezonu – mówi o swoim powrocie Łukasz Pałuszka.

 

źródło: azs2020.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved