Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Klubowe Mistrzostwa Świata przeniosą się do Włoch?

Klubowe Mistrzostwa Świata przeniosą się do Włoch?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Włoskie media spekulują, że kolejna edycja Klubowych Mistrzostw Świata ma odbyć się we Włoszech. Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Wiadomo jedynie, że turniej nie zostanie rozegrany w Chinach.

Koronawirus namieszał w wielu dziedzinach życia, w tym także w sporcie. Wiele krajów odwołało zawody sportowe. Niepewność dotyczy także Klubowych Mistrzostw Świata, które przez trzy kolejne lata miały być organizowane w Chinach. Jednak władze Chin niedawno ogłosiły, że ten azjatycki kraj w 2020 roku nie będzie gospodarzem żadnych międzynarodowych imprez sportowych. Po takiej deklaracji ruszyła fala domysłów i spekulacji. Włoskie media sugerują, że Klubowe Mistrzostwa Świata, których formuła ma ulec zmianie i ponownie wrócić do ośmiozespołowej rywalizacji, mogą zostać przeniesione do Italii.Włoskie media sugerują także, że miastami kandydującymi na gospodarzy kolejnej edycji Klubowych Mistrzostw Świata mężczyzn są Cibvitanova i Pesaro. Teoretycznie Włochy mają największą szansę na zastąpienie w roli gospodarza Chin, bowiem dwaj obecni mistrzowie pochodzą właśnie z tego kraju. W poprzednim roku rywalizację wśród kobiet wygrało Imoco Volley Conegliano z Joanną Wołosz w składzie, natomiast wśród mężczyzn bezkonkurencyjne okazało się Cucine Lube Civitanova, którego barw bronił Mateusz Bieniek. Poza tym pojawiły się niepotwierdzone informacje, że dziką kartę na zmagania w Italii otrzymać ma Itas Trentino.

Przypomnijmy, że Klubowe Mistrzostwa Świata w ostatnich latach dwukrotnie rozgrywane były w Polsce. Za to w minionym roku rywalizacja mężczyzn toczyła się w Brazylii, a kobiety o medale rywalizowały w Chinach. Być może kolejny turniej zorganizują Włochy, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że głównym rozdającym karty może być korona wirus. Władze FIVB na pewno wybiorą takie miejsce, w którym będzie można bezpiecznie przeprowadzić zawody. A czy będą to Włochy? Przekonamy się pewnie w najbliższych tygodniach.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved