Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Świstek: Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich turniejów

Klaudia Świstek: Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich turniejów

fot. Michał Szymański

Za siatkarkami Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów pierwszy miesiąc przygotowań do debiutanckiego sezonu w Tauron Lidze. Do tej pory mierzyły się w dwóch turniejach towarzyskich oraz rozegrały dwumecz z E.Leclerc Moya Radomką Radom. – Co prawda cały czas są jakieś niedociągnięcia i mamy „milion” materiału do analiz, ale to jest kolejny krok, by być coraz lepszym – przyznała Klaudia Świstek.

Przyjmująca 'Żyraf’ Klaudia Świstek w audycji Strefa Sportu mówiła, że jak na razie wszystko przebiega zgodnie z planem i już teraz zdobywają doświadczenie, które przyda im się w ligowych rozgrywkach.– Myślę, że początek przygotowań jest całkiem dobry. Każda dziewczyna po wakacjach podeszła do treningów z wielkimi ambicjami i chęcią na to, by pokazać, że beniaminek nie będzie do przysłowiowego 'lania’. Jest miła atmosfera, mamy dużo czasu do rozpoczęcia ligi, dlatego na spokojnie skupiamy się na poszczególnych elementach. Jest nam bardzo potrzebne, by jak najwięcej grać. Wydaje mi się, że wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich turniejów. Oczywiście nie da się od razu nad wszystkim pracować i poprawić, ale elementy, o których rozmawialiśmy, staramy się wdrażać. Co prawda cały czas są jakieś niedociągnięcia i mamy 'milion’ materiałów do analiz, ale to jest kolejny krok, by być coraz lepszym – przyznała Klaudia Świstek.

W przerwie międzysezonowej doszło do sporych przetasowań. W składzie tarnowskich 'Żyraf’, oprócz Klaudii Świstek, pozostały jedynie Gabriela Ponikowska (środkowa), Anna Pawłowska (libero) i Wiktoria Kowalska (atakująca). Przyszły natomiast zawodniczki zagraniczne. Czy to stanowi problem komunikacyjny? – My w większości zawodniczek się znamy i kojarzymy. Uważam, że u nas jest teraz po raz kolejny fajna drużyna i atmosfera. Dziewczyny są głodne gry i chcą się rozwijać, a to jest najważniejsze. Nikt nie przychodzi i nie marudzi, tylko chce coraz więcej trenować i to może nam pomóc. Myślę, że każda sobie radzi z językiem angielskim, a jak są jakieś problemy, to albo koleżanka pomoże albo trener. Powoduje to, że jest dobry klimat i staramy się, by nowe dziewczyny czuły się u nas dobrze – odpowiada Klaudia Świstek.

Cały wywiad z Klaudią Świstek w serwise rdn.pl

źródło: rdn.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę