Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Klaudia Alagierska: Ten medal smakuje równie dobrze jak złoto

Klaudia Alagierska: Ten medal smakuje równie dobrze jak złoto

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź odwróciły losy rywalizacji o brązowy medal TAURON Ligi. Podopieczne Michala Maska przegrywały już 0-2, ale wygrały trzy kolejne spotkania i mogły cieszyć się z trzeciego stopnia podium. – Przyjechałyśmy tu z myślą, żeby wygrać ten mecz. Bardzo nam na tym zależało, wykonałyśmy bardzo ciężką pracę. Ze stanu 2:0 dla Radomki, wygrałyśmy trzy mecze z rzędu i ta satysfakcja jest najważniejsza – powiedziała po spotkaniu środkowa łódzkiego zespołu Klaudia Alagierska. 

Od samego początku decydującego spotkania o brązowy medal trwała zacięta walka. W niej lepsze okazały się siatkarki z Łodzi, które wygrały 3:0, ale spokojnie kontrolowały przebieg jedynie drugiej odsłony. We wszystkich odsłonach łodzianki imponowały grą w systemie blok-obrona, sporo dawała z siebie między innymi środkowe. – W tym meczu każda piłka była na wagę medalu. Zdobyłyśmy ten brąz i z tego cieszymy się najbardziej jak tylko możemy – oceniła Klaudia Alagierska.Jej drużyna przegrywała już 0-2 w walce o brąz TAURON Ligi, ale była w stanie odwrócić losy tej rywalizacji. – Przyjechałyśmy tu z myślą, żeby wygrać ten mecz. Bardzo nam na tym zależało, wykonałyśmy bardzo ciężką pracę. Ze stanu 2:0 dla Radomki, wygrałyśmy trzy mecze z rzędu i ta satysfakcja jest najważniejsza – podsumowała środkowa ŁKS-u Łódź.

Zakończony właśnie sezon TAURON Ligi nie oszczędzał nikogo, a drużyny musiały rodzić sobie z koronawirusem. – Jest duma i jest radość. Myślę, że mentalnie ten sezon był ciężki dla każdej dziewczyny. Mówię też o sobie, bo to dla mnie był chyba najtrudniejszy sezon do tej pory. Dlatego ten medal smakuje równie dobrze jak złoto – przyznała szczerze Klaudia Alagierska.

One, jak i kilka jej koleżanek już niedługo zacznie przygotowania do sezonu kadrowego pod okiem Jacka Nawrockiego. – Dostałyśmy od trenera Nawrockiego dwa dni więcej wolnego przed zgrupowaniem i mamy tam zjawić się 2 maja – zdradziła środkowa ŁKS-u i reprezentacji Polski, ale zapewniła: – Po tak ciężko wywalczonym medalu zawsze znajdzie się czas na świętowanie. Krótki reset głowy i trochę odpoczynku od siatkówki. 

Cała rozmowa z Klaudią Alagierską w Polsacie Sport

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę