Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kaźmierczak zamyka skład MCKiS Jaworzno, Miniak zostaje w Lechii

Kaźmierczak zamyka skład MCKiS Jaworzno, Miniak zostaje w Lechii

fot. krispol1liga.pls.pl

Siedmiu nowych, siedmiu „starych” – tak wygląda bilans przedsezonowych ruchów transferowych MCKiS Jaworzno. Pierwszoligowiec poinformował o zakontraktowaniu środkowego Gwardii Wrocław Jędrzeja Kaźmierczaka i tym samym zamknął skład na przyszły sezon. Z kolei Lechia Tomaszów Mazowiecki bardzo oszczędnie dawkuje informacje na temat budowy zespołu. Ogłoszenie pozostania w klubie Adama Miniaka to dopiero druga informacja na temat składu w przyszłym sezonie. 

 

Jędrzej Kaźmierczak przechodząc do Jaworzna z pewnością liczy na częstsze pojawianie się na boisku. W ubiegłym sezonie w barwach Gwardii zobaczyliśmy go na parkiecie w zaledwie ośmiu setach i to głównie w epizodach. 20-letni środkowy będzie chciał powrócić do statusu jaki miał dwa lata temu, kiedy to we wrocławskiej drużynie grał regularnie. Teraz będzie chciał wskoczyć do podstawowej szóstki MCKiS.

– Znamy swoją wartość, pracujemy dalej i walczymy, aby dać z siebie wszystko, a czas pokaże na jakim miejscu znajdziemy się wkrótce. Presję narzucamy sobie sami. Mamy w zespole wielu doświadczonych zawodników. najważniejsze jest to, że czujemy się drużyną i trzymamy się wszyscy razem – tak w ubiegłym roku oceniał występy swojej drużyny Adam Miniak. Młody środkowy również nie był pierwszym wyborem trenera w zeszłym sezonie, ale z pewnością atmosfera w drużynie wpłynęła na jego decyzję o pozostaniu.

Pierwszoligowe kluby w ostatnim czasie postanowiły skupić się na środkowych, bowiem przedłużenie kontraktu ze swoimi blokującymi ogłosił AZS AGH Kraków. Jakub Macyra i Piotr Janusz w przyszłym sezonie również przywdzieją akademickie barwy. Obaj regularnie występowali w poprzednim sezonie na pierwszoligowych parkietach.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved