Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Zaroślińska-Król: Tęskniłam za pełnowymiarowym graniem

Katarzyna Zaroślińska-Król: Tęskniłam za pełnowymiarowym graniem

fot. Radomka Radom

– Było to zupełnie inne granie – takie, na które czekałyśmy od dawna. Było kilka widowiskowych akcji oraz trochę nerwów związanych z graniem po długiej przerwie, do tego przy kibicach. Był to fajny sprawdzian dla naszego zespołu – powiedziała po sparingu z Radomką libero Developresu Daria Przybyła.

Za siatkarkami Developresu SkyRes Rzeszów i E.Leclerc Moya Radomki Radom dwa sparingi. Pierwszy z nich był z elementami dorzucanych piłek, zaś drugi odbywał się już na zasadach tradycyjnego spotkania siatkarskiego, które jednak zakończyło się remisem 2:2. – Było to zupełnie inne granie – takie, na które czekałyśmy od dawna. Było kilka widowiskowych akcji oraz trochę nerwów związanych z graniem po długiej przerwie, do tego przy kibicach. Był to fajny sprawdzian dla naszego zespołu. Myślę, że trenerzy będą mieli materiał do analizy – stwierdziła Daria Przybyła, libero ekipy z Podkarpacia.Podopieczne Stephane’a Antigi nie są jeszcze w dobrej formie, bowiem wciąż wylewają siódme poty na siłowni, aby optymalną dyspozycję przygotować na zmagania w TAURON Lidze. – Jesteśmy w trakcie ciężkiej siłowni. Czujemy obciążenia w nogach i rękach. Każdy okres przygotowawczy musi być ciężki. Byłyśmy na to przygotowane. Ma to zaowocować w przyszłości, jak już zaczniemy zmagania ligowe. Liczę, że ciężka praca i wylany pot w hali przyniesie spodziewane efekty – dodała Przybyła.

Siatkarki Developresu wciąż jeszcze nie w pełnym składzie szlifują formę zarówno w hali, jak i na siłowni. Z drużyną jest już Anna Stencel. – Fajnie, że mogę już być z drużyną, razem z nią pracować i się zgrywać. Mamy obecnie ciężką siłownię. Robimy nasze maksymalne obciążenia, co było widać na boisku. Liczę, że w sezonie pokażemy jeszcze szybszą siatkówkę – zaznaczyła środkowa rzeszowskiego zespołu Anna Stencel.

Z możliwości sparowania zadowolone były także zawodniczki z Radomia, które w okresie przygotowawczym będą jeszcze miały możliwość zmierzenia się z Developresem. – Jesteśmy dopiero po tygodniu treningów ze skakaniem, więc nasza forma jeszcze przyjdzie. Natomiast uważam, że było to owocne granie. W pierwszym meczu trenerzy umówili się na elementy typowo treningowe. Zarówno nam, jak i zespołowi z Rzeszowa taki trening był potrzebny. W drugim spotkaniu było już normalne granie. Tęskinłam już za pełnowymiarowym graniem. Byli już też na trybunach kibice, dzięki czemu można było poczuć meczowy klimat, którego nam bardzo brakowało – zakończyła atakująca Radomki Katarzyna Zaroślińska-Król.

źródło: Developres Rzeszów - Facebook, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę