Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Urbanowicz: Będę chciał pokazać, że stać mnie na dużo

Karol Urbanowicz: Będę chciał pokazać, że stać mnie na dużo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Karola Urbanowicza czeka intensywny sezon kadrowy. – Z tego co wiem, to mam pojechać do Kanady na Ligę Narodów z chłopakami, z czego bardzo się cieszę, bo szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że pojadę na jakiś turniej. Następnie miałem lecieć na Uniwersjadę, ale ona jest odwołana, a później miałem dołączyć do kadry U-22 i starać się pomóc chłopakom, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik na turnieju Polsce – opowiedział środkowy.

Obecnie w Spale jest 12 zawodników w tym trzech środkowych – Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Karol Urbanowicz.Są też bardzo doświadczeni zawodnicy, których jako jeszcze młodszy chłopak oglądałem w telewizji i podziwiałem. Jest mi tu bardzo dobrze. Po prostu słucham mądrości innych – powiedział Karol Urbanowicz. Środkowy przyznał, że zaskoczyło go powołanie do reprezentacji. – To jest największe wyróżnienie jakie do tej pory dostałem. Bardzo się ucieszyłem, ale to było bardzo pozytywne zaskoczenie. Jako młody będę chciał pokazać, że stać mnie na dużo, ale wiem, jakie jest moje miejsce w szeregu i tak naprawdę bacznie będę obserwował, co oni potrafią. Będę chciał jak najwięcej z tego wyciągnąć. Wiem, że to cenny czas i powinienem go doceniać – podkreślił.

Urbanowicz jest jednym z siedmiu debiutantów w kadrze. – Pomaga mi też to, że chłopaki z Gdańska przyjechali razem ze mną, czyli Bartek Lipiński i Łukasz Kozub. Zżyliśmy się w Gdańsku przez te sezony, gdzie graliśmy, mieliśmy dobry kontakt. Z tyłu głowy mam to, że jest w razie czego do kogo się odezwać, pójść z pomocą bez żadnych kompleksów. Wiadomo, że do każdego mogę to zrobić, ale wiadomo, że łatwiej do tych, których już się zna. Na pewno ci debiutanci starają się zapoznać z bardziej doświadczonymi – przyznał środkowy.

Z tego co wiem, to mam pojechać do Kanady na Ligę Narodów z chłopakami, z czego bardzo się cieszę, bo szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że pojadę na jakiś turniej. Następnie miałem lecieć na Uniwersjadę, ale ona jest odwołana, a później miałem dołączyć do kadry U-22 i starać się pomóc chłopakom, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik na turnieju Polsce – opowiedział o planach na najbliższy czas Urbanowicz. W Polsce odbędzie się pierwsza edycja mistrzostw Europy siatkarzy U-22.

Polacy w Ottawie zagrają z Argentyńczykami, Włochami, Francuzami i Bułgarami. Turniej rozgrywany będzie od 7 do 12 czerwca. – Poziom siatkówki na całym świecie jest wysoki, ale jesteśmy reprezentacją Polski i nie mamy się czego obawiać. Po prostu wyjść i zagrać naszą najlepszą siatkówkę. Z całych sił będę pomagał chłopakom, jak i sam będę chciał się pokazać jak najlepiej. Jesteśmy dobrej myśli – zakończył środkowy.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę