Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Karol Kłos: Tę najtrudniejszą robotę mamy już za sobą

Karol Kłos: Tę najtrudniejszą robotę mamy już za sobą

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski odniosła drugie zwycięstwo w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, bez straty seta biało-czerwoni pokonali Argentynę. – Wiadomo, że każdy tutaj eksperymentuje, nie zawsze każdy zespół wychodzi na boisko w najmocniejszym składzie, ale to są topowe ekipy i można się sprawdzić w grze na wysokim poziomie. Jeśli się wygrywa, do tego z dobrym przeciwnikiem, to cieszy jeszcze bardziej i napawa optymizmem – mówił po wygranej środkowy polskiej kadry Karol Kłos. 

Biało-czerwoni wygrali już dwa mecze w Memoriale Wagnera, w obu z nich nie stracili ani jednego seta, choć w każdym spotkaniu mieli swoje problemy.– To nie było może najważniejsze zwycięstwo, ale one zawsze cieszą. Wygraliśmy 3:0, nie straciliśmy dużo sił, przed nami ostatni mecz i mam nadzieję, że i w nim powalczymy o wygraną – zapewnił Karol Kłos. Przed polską kadrą teraz jeszcze ostatni mecz Memoriału Wagnera, w którym zmierzą się z reprezentacją Serbii, a na kilka dni przed startem mistrzostw świata zagrają mecz kontrolny z Argentyną. – Potem czeka nas już tylko jeden sparing przed mistrzostwami świata, to wyposzczenie siatkarskie, na które wszyscy czekamy, bo te ostatnie dwa tygodnie dały nam w kość. Było ciężko, ale tak musiało być – mówił doświadczony środkowy reprezentacji Polski.

W tym sezonie Memoriał Wagnera jest mocno obsadzony, oprócz Polaków grają tu reprezentację Iranu, Argentyny oraz Serbii. – Myślę, że to był bardzo dobry pomysł, żeby ściągnąć tutaj tak mocne drużyny. Wiadomo, że każdy tutaj eksperymentuje, nie zawsze każdy zespół wychodzi na boisko w najmocniejszym składzie, ale to są topowe ekipy i można się sprawdzić w grze na wysokim poziomie – tłumaczył Karol Kłos. Na ten moment podopieczni Nikoli Grbicia wygrali oba memoriałowe starcia. – Jeśli się wygrywa, do tego z dobrym przeciwnikiem, to to cieszy jeszcze bardziej i napawa optymizmem. Tę najtrudniejszą robotę mamy już za sobą, teraz będzie więcej grania, więcej radości i więcej kibiców, nie tylko pusta hala treningowa. To buduje, daje adrenalinę i spor emocji, a dzięki temu staramy się wykrzesać z siebie jeszcze więcej – podsumował Karol Kłos.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-08-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę