Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Justyna Jankowska: Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione

Justyna Jankowska: Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione

fot. CEV

– Tylko mecz z Macedonią Północną dzieli nas od półfinału. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione. Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się, tak jak sobie to założyłyśmy – powiedziała Justyna Jankowska, środkowa reprezentacji Polski do lat 19. Biało-czerwone po czterech meczach w fazie grupowej mistrzostw Europy zajmują drugie miejsce w grupie i są bardzo bliskie awansu do strefy medalowej.

Za wami bardzo ważny mecz przeciwko Finlandii. Trzeba przyznać, że rywalki dość wysoko zawiesiły wam poprzeczkę.Justyna Jankowska: To prawda, walczyły o każdą piłkę i wykorzystywały każdą szansę na zdobycie punktu. Finki w meczu z nami pokazały, na co je stać. 

Chyba zgodzisz się ze mną, że miałyście szanse, żeby zakończyć mecz nawet 3:0, bo praktycznie wszystkie sety rozstrzygały się bezpośrednio w końcówkach?

– Nasze przeciwniczki od samego początku próbowały narzucić nam swój styl gry. Były bardzo zdeterminowane, bo wiedziały, że mają jeszcze szanse wygrać i grać o miejsca 1-4. Ten mecz był zarówno dla nich, jak i dla nas bardzo ciężki oraz niezwykle ważny. Można powiedzieć, że to było starcie o wejście do najlepszej czwórki.

Końcówki wszystkich setów były dość zacięte. Tego rodzaju końcówki chyba mocno hartują całą drużynę? Będą niezwykle ważne w kontekście dalszej gry na ME U19?

– Myślę, że cały środowy mecz bardzo nas podbudował. Pokazał nam, że razem stanowimy niezwykłą siłę i możemy wiele osiągnąć, jeśli tylko się nie podamy i będziemy walczyć o każdą piłkę.

Dzięki wygranej z Finlandią jesteście bardzo blisko awansu do półfinału.

– Tak, tylko mecz z Macedonią Północną dzieli nas od półfinału. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawione. Mamy nadzieję, że wszystko ułoży się, tak jak sobie to założyłyśmy.

W czwartek czeka was ostatni mecz w fazie grupowej. Zmierzycie się ze wspomnianą Macedonią Północną, gospodyniami tegorocznego turnieju Starego Kontynentu. Czego należy spodziewać się po tym zespole?

– Myślę, że pomimo faktu, że Macedonki przegrały każdy mecz w grupie, nie możemy ich lekceważyć. Na pewno będą próbowały ugrać, jak najwięcej. Sądzę, że po środowym meczu nic nas nie zaskoczy i w czwartek pokażemy, na co nas naprawdę stać.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę