Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Polskie juniorki piątą drużyną turnieju

ME juniorek: Polskie juniorki piątą drużyną turnieju

Na piątym miejscu zakończyły zmagania w mistrzostwach Europy polskie juniorki. W niedzielnym meczu, którego stawką była ta właśnie lokata podopieczne Wiesława Popika bardzo pewnie pokonały swoje rówieśniczki z Bułgarii. O walce można było mówić tylko w drugim secie, w pozostałych dominacja Polek nie podlegała dyskusji.

Wynik w pierwszym secie początkowo oscylował wokół remisu (10:10). W pewnym momencie Polki odskoczyły na 14:11. Biało-czerwone w tej fazie meczu kontrolowały boiskowe wydarzenia, przeważały praktycznie w każdym elemencie (19:13). Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie, chociaż przeciwniczki starały się odrabiać straty (23:18). Ostatecznie Bułgarki zdobyły zaledwie 19 oczek.

W drugim secie początkowo to Bułgarki przeważały 4:2, ale podopieczne Wiesława Popika szybko doprowadziły do wyrównania. Walki na boisku nie brakowało, ale w pewnym momencie to Polki prowadziły dwoma oczkami. Polskie juniorki podobnie jak w partii poprzedniej prowadziły kilkoma punktami, ale w końcówce Bułgarki zaczęły odrabiać straty, zbliżyły się na 23:24, ale ostatecznie uległy  23:25.

W trzeciej odsłonie Polki znów wypracowały sobie wyraźną przewagę (12:6). Bułgarki nie miały żadnych argumentów, aby przeciwstawić się zdecydowanie lepszym w tym meczu biało-czerwonym (9:15, 13:20). Do końca seta obraz gry nie uległ zmianie (22:14, 23:15) i to Polska drużyna została sklasyfikowana na piątym miejscu w turnieju. W przeciągu meczu Polki imponowały przede wszystkim skutecznością ataku. Osiągnęły one w tym elemencie 51% efektywności przy 36% rywalek. W bloku było 8:3 dla biało-czerwonych.  Najlepiej punktującą po polskiej stronie była Dominika Pierzchała z 14 oczkami na koncie. Merylin Nikołowa zdobyła 16 punktów dla Bułgarii.

Polska-Bułgaria 3:0
(25:19, 25:23, 25:17)

Polska: Pierzchała (14), Drużkowska (7), Łazowska (1), Czyrniańska (11), Orzoł (2), Hyży (8), Rejment (libero) oraz Borowczak (9), Piasecka (6), Kostera
Bułgaria: Jordanowa (10), Atanasowa (4), Sajkowa (5), Nikołowa (16), Milanowa (1), Iliewa (4), Karabaszewa (libero) oraz Pejchinowa, Drumewa (1), Lichewa, Dankinowa (2), Paszkulewa