Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > ME juniorek: Dwa mecze drugiego dnia zawodów

ME juniorek: Dwa mecze drugiego dnia zawodów

W drugim dniu mistrzostw Europy juniorek odbyły się tylko dwa mecze.  Polki dość pewnie pokonały Słowaczki mając kłopoty tylko w pierwszym secie.  W innym meczu Białoruś była bardzo blisko porażki z Serbią, ale ostatecznie zdołała wyrwać zwycięstwo Serbkom. Polki są liderkami grupy.

Pierwszym meczem dnia było starcie Polek i Słowaczek. Biało-czerwone musiały się napracować nieco więcej, niż w sobotę, aby pokonać rywalki, ale i tak miały pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Ponownie nie oddały przeciwniczkom nawet seta. Emocjonujący był pierwszy set, grany na przewagi. Różnica była przede wszystkim w bloku i ataku. W punktach zdobytych tym pierwszym elementem było 10:4 dla podopiecznych Wiesława Popika. Polki atakowały ze skutecznością 53%, Słowaczki zaś 34%. Jedną z głównych aktorek widowiska była Martyna Czyrniańska, zdobywczyni 21 oczek, wspierała ją Julita Piasecka, która zapunktowała 14 razy. Po stronie słowackiej 12 punktów zdobyła Alexandra Fricova. Więcej o meczu TUTAJ

Polska  – Słowacja 3:0
(27:25, 25:15, 25:18 )

Bardzo dramatyczne było drugie starcie dnia, w którym to Białoruś zmierzyła się z Serbią. Pierwszy set miał dość jednostronny przebieg, Serbia przeważała w każdym elemencie. Nie zraziło to jednak Białorusinek, które w dwóch kolejnych setach wypracowywały sobie dzięki swojej dobrej grze głównie blokiem i atakiem kilka punktów zapasu i nie oddawały tej przewagi do końca. W trzecim secie prowadziły nawet 16:8. Serbki jednak zdołały wyrównać stan meczu i wydawało już się, że w tie-breaku pójdą za ciosem. Prowadziły już nawet 10:6, ale wtedy nastąpił zryw Białorusinek, które punkt po punkcie odrabiały straty. Pogoń im się opłaciła, bowiem rozstrzygnęły set na swoją korzyść i tym samym dość niespodziewanie cały mecz. Swój zespół do sukcesu poprowadziła Ksenia Ljabiodkina, zdobywczyni 22 punktów.14, w tym aż 5 blokiem dołożyła Daria Sauchuk. Serbkom w odniesieniu zwycięstwa nie pomogło 20 oczek Vanji Savić, czy 16 Aleksandry Uzelac.

Białoruś – Serbia 3:2
(16:25, 25:21, 25:21, 20:25, 15:13 )