Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Julieta Lazcano: Możemy rzucić wyzwanie każdemu zespołowi

Julieta Lazcano: Możemy rzucić wyzwanie każdemu zespołowi

fot. feva.org.ar

Reprezentacja Argentyny kobiet po raz drugi z rzędu wystąpi w igrzyskach olimpijskich. – Słyszałam od kilku sportowców, że na pierwszych igrzyskach olimpijskich zależy ci tylko na tym, aby doświadczyć tego turnieju i dopiero, gdy pojedziesz po raz drugi, naprawdę pokazujesz swoją grę. Mam nadzieję, że tak będzie w naszym przypadku. To bardzo wyjątkowy turniej z emocjonalnego punktu widzenia i jestem pewna, że będziemy wiedzieć, jak lepiej sobie z nim poradzić w Tokio – powiedziała Julieta Lazcano.

Pamiętam, jak wychodziłyśmy na boisko na nasz pierwszy mecz, w hali było zupełnie ciemno i wchodziłyśmy słysząc bicie naszych serc. To było tak, jakbym pływała, nie czułam nóg. Nigdy nie czułam się w ten sposób i mając na uwadze te wspomnienia, całkowicie rozumiem, dlaczego tak trudno było nam kontrolować emocje i grać na takim poziomie, na jakim potrafiłyśmy – wspomina igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro Julieta Lazcano. Argentynki na tamtym turnieju wygrały tylko jeden z pięciu spotkań.Reprezentacja Argentyny będzie miała szansę poprawić ten rezultat na najbliższych igrzyskach olimpijskich, bowiem udało im się zakwalifikować na turniej w Tokio po wygraniu kwalifikacji południowoamerykańskich. – Oczywiście chciałyśmy osiągnąć lepsze wyniki w Rio, ale dopiero dorastałyśmy jako zespół a dla sportowców doświadczenie to bardzo ważna sprawa – podkreśliła środkowa. – Słyszałam od kilku sportowców, że na pierwszych igrzyskach olimpijskich zależy ci tylko na tym, aby doświadczyć tego turnieju i dopiero, gdy pojedziesz po raz drugi, naprawdę pokazujesz swoją grę. Mam nadzieję, że tak będzie w naszym przypadku. To bardzo wyjątkowy turniej z emocjonalnego punktu widzenia i jestem pewna, że będziemy wiedzieć, jak lepiej sobie z nim poradzić w Tokio – dodała Lazcano.

Argentynki w Tokio zmierzą się w grupie A z Chinkami, Włoszkami, Rosjankami, Amerykankami i Turczynkami. Cztery najlepsze drużyny awansują do kolejnej fazy rozgrywek. – Mam nadzieję, że uda nam się zaskoczyć wielu, jestem pewna, że mamy do tego potencjał. Młode siatkarki, które dołączyły do naszego zespołu po igrzyskach olimpijskich w Rio, poprawiły nasz poziom a także dodały nową energię. Z mojego punktu widzenia możemy teraz rzucić wyzwanie każdemu zespołowi na świecie – zakończyła reprezentantka Argentyny.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę