Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Julia Kavalenka zagra w lidze włoskiej A2

Julia Kavalenka zagra w lidze włoskiej A2

fot. Budowlani Toruń

Po ogłoszeniu swojego transferu 25 lipca, Julia Kavalenka przybyła do Vicenzy, klubu Serie A2. Mająca 191 cm wzrostu zawodniczka, ma na koncie grę w Polsce (Budowlani Toruń) i Francji, grała też już na Półwyspie Apenińskim. W ostatnim czasie z reprezentacją Portugalii nie udało się jej zakwalifikować do mistrzostw Europy.

Pochodząca z Białorusi reprezentantka Portugalii trenuje już z drużyną, zagrała już również w towarzyskim meczu z Trento, w którym zdobyła 23 punkty. W sezonie reprezentacyjnym Julia Kavalenka ze swoją drużyną narodową próbowała zakwalifikować się do mistrzostw Europy, jednak cel nie został zrealizowany z powodu ważnych porażek z Ukrainą i Węgrami.Dla reprezentacji Portugalii celem było uzyskanie kwalifikacji do mistrzostwa Europy, ale niestety nie udało nam się go zrealizować. Mieliśmy pewne problemy, nawet jeśli granie przed naszymi fanami było dobrym doświadczeniem. Mieliśmy zmianę trenerów, a jesteśmy młodą grupą i mieliśmy problemy w grze zespołowej – oceniła.

W swojej karierze Kavalenka może pochwalić się doświadczeniem z gry we Włoszech. Jeden sezon spędziła w Serie A1 w Cuneo i dwa w  Serie A2, grając w Rawennie i Altino. Obecna drużyna Kavalenki, która rywalizować będzie w Serie A2 nie została jeszcze w pełni przedstawiona przed nowym sezonem, ale wiadomo już, że będzie to bardzo młody zespół.

Pierwsze wrażenia są pozytywne i jestem zadowolona z sobotniego testu przeciwko Trento. W meczu przeciwko silnej drużynie byłyśmy w stanie pokazać kim jesteśmy teraz i pokazałyśmy, jak możemy grać w przyszłości. Oczywiście jesteśmy młodym zespołem z wielką chęcią dobrej gry i pokazywania naszej wartości. Jesteśmy twardą drużyną, dzięki temu z czasem będziemy w stanie bardzo dużo bronić. Jestem przekonana, że będzie to naszą siłą – stwierdziła Julia Kavalenka.

źródło: inf. własna, ivolleymagazine.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę