Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Joanna Wołosz: Liczę, że będziemy mieć polski wieczór w Weronie

Joanna Wołosz: Liczę, że będziemy mieć polski wieczór w Weronie

fot. cev.eu

W Weronie najpierw na parkiecie o złoto Ligi Mistrzyń powalczą panie, a następnie przyjdzie czas na rywalizację panów. – Mam nadzieję, że będę oglądać finał ZAKSY z trybun, mając obok siebie puchar za wygraną w Lidze Mistrzyń. Będę czekać na chłopaków z Kędzierzyna, żeby wznieśli do góry także swoje trofeum. ZAKSA gra świetną siatkówkę, a po tym sezonie wiadomo, że kilku zawodników pożegna się z zespołem. To byłoby dla nich piękne podsumowanie tego okresu. Liczę, że w sobotę będziemy mieć polski wieczór w Weronie – zapowiedziała Joanna Wołosz.

 Joanna Wołosz jest niezwykle utytułowaną siatkarką. W tym roku po raz kolejny sięgnęła po mistrzostwo Włoch. W swoim siatkarskim CV wciąż jednak nie ma złotego medalu Ligi Mistrzyń. Obecnie trwa zwycięska seria Imoco Volley Conegliano. Drużyna nie przegrała meczu od grudnia 2019 roku. W finale włoski zespół zmierzy się z trudnym tureckim przeciwnikiem – VakifBankiem Stambuł. Ostatnio podczas Klubowych Mistrzostw Świata górą było Imoco, ale był to niezwykle długi i zacięty mecz. – Przegrywałyśmy już 9:13 w tie-breaku, ale wygrałyśmy to spotkanie i później zostałyśmy klubowymi mistrzyniami świata. Tamten mecz był dowodem na to, że nawet gdy wydaje się, że już nic nie można zrobić, by odwrócić losy spotkania, to do końca nie powinno się tracić nadziei. Wcześniej, w Bukareszcie podobną sytuację miał VakifBank, że przegrywały w tie-breaku, a ostatecznie nas pokonały. Zobaczymy po czyjej stronie szczęście będzie w Weronie – powiedziała Joanna Wołosz.

Pierwszy gwizdek starcia finałowego zaplanowano na 17:00. O 20:30 na tym samym boisku ma rozpocząć się walka o Ligę Mistrzów, gdzie z włoskim Trentino Volley o historyczny sukces walczyć będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Śledziłam w tym sezonie również Ligę Mistrzów, bo grały w niej mocne polskie drużyny. Mam nadzieję, że będę oglądać finał ZAKSY z trybun, mając obok siebie puchar za wygraną w Lidze Mistrzyń. Będę czekać na chłopaków z Kędzierzyna, żeby wznieśli do góry także swoje trofeum. ZAKSA gra świetną siatkówkę, a po tym sezonie wiadomo, że kilku zawodników pożegna się z zespołem. To byłoby dla nich piękne podsumowanie tego okresu. Liczę, że w sobotę będziemy mieć polski wieczór w Weronie – zapowiada polska rozgrywająca.

źródło: sport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę