Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Pacak: Na początku towarzyszył mi stres, ale byłam zmotywowana

Joanna Pacak: Na początku towarzyszył mi stres, ale byłam zmotywowana

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź w niedzielę sprawił niespodziankę, pokonując wyżej notowaną E.Leclerc MOYA Radomkę Radom i to w trzech setach. Spotkanie to od początku rozegrała Joanna Pacak. – Czuję się super, przede wszystkim dziękuję trenerowi za szansę, że po raz pierwszy w tym sezonie mogłam wyjść w pierwszej szóstce. Nie ukrywam, że na początku towarzyszył lekki stres, ale byłam mocno pobudzona i zmotywowana na tę okoliczność – skomentowała środkowa.

Joanna Pacak jak do tej pory pełniła funkcję rezerwowej środkowej. W meczu przeciwko Radomce Radom wyszła w podstawowym składzie. Zapisała na swoim koncie 8 oczek, z czego aż 5 blokiem. W ataku z kolei skończyła 3 z 7 piłek (43 proc.). – Czuję się super, przede wszystkim dziękuję trenerowi za szansę, że po raz pierwszy w tym sezonie mogłam wyjść w pierwszej szóstce. Nie ukrywam, że na początku towarzyszył lekki stres, ale byłam mocno pobudzona i zmotywowana na tę okoliczność – podsumowała starcie z radomiankami zawodniczka.E.Leclerc Radomka jest wiceliderem tabeli TAURON ligi, więc wszyscy spodziewali się zaciętego pojedynku w Łodzi. Tymczasem miejscowe triumfowały w trzech setach, jedynie w drugiej partii pozwoliły przeciwniczkom na więcej (25:23). Nie da się ukryć, że łodzianki „zamurowały” wyżej notowane rywalki – blokiem zdobyły aż 16 punktów. – Elementami, które mogły się przyczynić do tego, że wygrałyśmy w trzech setach, była nasza dobra dyspozycja w systemie blok – obrona, a także stabilna zagrywka. Odrzuciłyśmy przeciwniczki od siatki, przez co łatwiej czytało nam się grę. Niestety dla Radomki musiały sobie poradzić bez Katarzyny Skorupy, która bez wątpienia jest ich liderką – skomentowała Joanna Pacak.

W 22. kolejce rundy zasadniczej ŁKS zmierzy się z Eneą PTPS Piła, zajmującą z kolei miejsce ostatnie. Nie ma jednak mowy o lekceważeniu spadkowicza. – Od wtorku zaczynamy siłownią i idziemy normalnym cyklem treningowym. Prawdopodobnie w piątek wyjeżdżamy do Piły, więc będziemy mieć czas na spokojne przygotowanie się, co oznacza, że absolutnie nie lekceważymy rywalek. Podejdziemy do starcia jak do każdego innego przeciwnika, bo chcemy wrócić z kompletem oczek – podkreśliła środkowa.

W ŁKS-ie doszło do zmiany na stanowisku kapitana. Katarzynę Zaroślińską-Król zastąpiła Agata Wawrzyńczyk.  – Nadeszły małe zmiany. Uważam, że czasami są potrzebne i dają jakiś impuls, więc mam nadzieję, że Agata w roli kapitana poprowadzi nas do medalu – zakończyła Joanna Pacak.

źródło: ŁKS Łódź - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-03-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę