Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jeffrey Jendryk: Nie ma co się załamywać

Jeffrey Jendryk: Nie ma co się załamywać

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnim meczu 2020 roku Asseco Resovia Rzeszów przegrała u siebie z Jastrzębskim Węglem 0:3 i sytuacja zespołu trenera Alberto Giulianiego nie jest najlepsza. – Cały czas pracujemy nad tym, żeby grać na lepszym poziomie. Również w następnym spotkaniu wyjdziemy z takim nastawieniem. Nie ma co się załamywać – podkreślił środkowy Resovii Jeffrey Jendryk.

Wydawało się, że przynajmniej w meczach u siebie ustabilizowaliście dyspozycję i spisywaliście się lepiej niż na wyjazdach, ale Jastrzębski Węgiel czuł się w hali na Podpromiu znakomicie.Jeffrey Jendryk: – W każdym meczu chcemy się spisywać coraz lepiej i cały czas pracujemy nad tym, żeby grać na lepszym poziomie. Również w następnym spotkaniu wyjdziemy z takim nastawieniem. Nie ma co się załamywać.

Czy wciąż brakuje wam rytmu gry, zgrania i pewności siebie na boisku? Gdzie leży przyczyna tego, że gracie cały czas nierówno?

– Moim zdaniem na boisku nie brakuje nam pewności siebie. Może problem leży w tym, że powinniśmy grać na większym luzie, bo czasami jesteśmy zbyt zdenerwowani i spięci. Przede wszystkim powinniśmy się skupić na sobie i pracować nad poprawieniem gry. Myślami jesteśmy już przy następnym spotkaniu, w którym będziemy chcieli zaprezentować się z lepszej strony. Wiemy jakie są nasze bolączki i nad czym musimy najwięcej pracować.

Macie jeszcze do odrobienia kilka meczów z pierwszej rundy, ale wasza sytuacja w tabeli nie jest komfortowa i będziecie musieli się mocno napracować, żeby wywalczyć awans do fazy play-off.

– Jesteśmy cały czas w pobliżu tej ósemki i pracujemy nad tym, żeby spokojnie awansować do play-offów. Wciąż mamy jeszcze kilka zaległych spotkań do rozegrania i liczymy w nich na zdobycze punktowe. Nie ma co patrzeć na to, kto stoi po drugiej stronie siatki. Niezależnie od siły rywali powinniśmy skupić się na naszym zespole i robić wszystko, żeby wygrywać mecze. Musimy iść do przodu i powiększyć nasz dorobek punktowy w tabeli.

Patrząc jednak na waszą postawę z Jastrzębskim Węglem można się obawiać meczów z czołowymi zespołami z PlusLigi, a zwłaszcza z ZAKSĄ, która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Czy nie jesteście jeszcze gotowi na to, żeby mocniej postawić się tym najlepszym drużynom?

– Na pewno musimy wciąż jeszcze więcej pracować na treningach i poprawić naszą grę. Gdybyśmy byli w stanie wyeliminować pewne błędy i przede wszystkim grać skuteczniej w ataku, to nasze szanse w starciu z jastrzębianami byłyby większe. Mam nadzieję, że w konfrontacji z ZAKSĄ pokażemy się z lepszej strony. Już jestem podekscytowany na myśl o rywalizacji z tym znakomitym zespołem i liderem Plusligi. My też mamy jednak bardzo dobrą drużyną i jesteśmy w stanie grać na dobrym poziomie.

Waszym najbliższym rywalem będzie 7 stycznia MKS Będzin, który mimo ambitnej postawy zamyka tabelę i strata choćby punktu z tym zespołem byłaby dla was niepowodzeniem.

– Musimy wygrać to spotkanie niezależnie od tego, jak ono się potoczy. Tak jak wspomniałem, w każdym meczu powinniśmy wychodzić z podobnym nastawieniem, z szacunkiem do rywala, ale z wiarą w nasz zespół i zwycięstwo. Każdy set, to osobna historia i nawet jeśli przydarzy nam się jakiś słabszy moment, to musimy patrzeć do przodu i w kolejnym dać z siebie jeszcze więcej. Jeśli chodzi o zespół z Będzina, to nie możemy myśleć w ten sposób, że skoro gramy z ostatnim zespołem z tabeli, to będzie nam łatwiej o zwycięstwo. Najważniejsze jest nasze nastawienie i mentalność, żeby mieć w sobie waleczność i zaciętość na boisku. Rywale na pewno dadzą z siebie wszystko i będą chcieli nas pokonać, dlatego musimy być czujni i nie możemy ich zlekceważyć.

Koniec roku i początek nowego to czas podsumowań i refleksji, zwłaszcza po takim trudnym i nietypowym jakim był 2020?

– To był zwariowany czas. Nastawiałem się, że chociaż w okresie świątecznym będę mógł liczyć na odwiedziny członków rodziny, mojej dziewczyny, czy przyjaciół ze Stanów Zjednoczonych, ale ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się i podróżowaniu było to niemożliwe. Niezależnie jednak od pandemii i wszystkich restrykcji związanych z COVID-19, wiem nad czym muszę pracować i mam nadzieję, że 2021, to będzie nowe rozdanie i dużo lepszy czas pod każdym względem. Pozytywne w tym mijającym roku jest to, że trafiłem do Asseco Resovii i mogę grać w Pluslidze. Spodobało mi się w Polsce i dobrze się tutaj czuję. Mogę cały czas grać w siatkówkę, więc w sumie nie mam na co narzekać.

Na co pan liczy w 2021 roku?

– Na zwycięstwa z Asseco Resovią i na wyjazd z reprezentacją USA na igrzyska w Tokio, które miejmy nadzieję będą mogły zostać zorganizowane. Najpierw chciałbym, żeby sezon ligowy w Polsce był coraz bardziej udany dla mojej drużyny, która naprawdę ma potencjał, tylko wciąż musi jeszcze popracować nad tym, żeby go pokazać. Wierzę w nasz zespół i życzyłbym sobie, że nasi kibice też nie tracili wiary w naszą drużynę.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved