Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Japońska gwiazda zasili mistrza Włoch

Japońska gwiazda zasili mistrza Włoch

fot. Klaudia Piwowarczyk

Yuki Ishikawa zapewne dobrze czuje się we Włoszech, bo dziewiąty sezon z rzędu spędzi w tym kraju. Tym razem wyzwanie będzie największe, bo Japończyk zagra w Sir Suso Vim Perugia – mistrzu Włoch. 

Brązowy medalista przenosi się do mistrza

Już wcześniej Gino Sirci potwierdził w mediach, że Ishikawa będzie zawodnikiem Sir Suso Vim Perugia. Teraz zdobywcy złotych medali mistrzostw Włoch potwierdzili oficjalnie tę informację w swoich social mediach.

Ostatnie cztery lata przyjmujący spędził w Mediolanie, ale sukces ligowy przyszedł dopiero w ostatnim sezonie jego gry dla tego klubu. Ishikawa razem z Allianz Milano zdobył brązowy medal mistrzostw Włoch, pokonując w meczach o trzecie miejsce Itas Trentino. Wcześniej z mediolańskim klubem Japończyk zdobył Puchar Challenge w 2021 roku.

największe sukcesy odnosił dziewięć lat temu

Największe sukcesy w lidze włoskiej Ishikawa odnosił w Modenie w 2015 roku. Wtedy Parmareggio Modena zdobyła srebrny medal i Puchar Włoch. Ishikawa ma też na koncie medal z reprezentacją Japonii. W 2023 roku Japończycy zdobyli brąz Siatkarskiej Ligi Narodów.

Ishikawa jest uznawany za jednego z najlepszych przyjmujących świata, który wciąż rozwija się z każdym kolejnym rokiem. W wieku 18 lat był najmłodszym siatkarzem, który zadebiutował w reprezentacji Japonii. W 2015 roku został wybrany najlepszym przyjmującym Pucharu Świata. W 2017 roku poprowadził swoich rodaków do triumfu w mistrzostwach Azji, zostając wybranym MVP turnieju.

źródło: Sir Safety Perugia - You Tube

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved