Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jakub Kraut: Publiczność dodaje nam skrzydeł

Jakub Kraut: Publiczność dodaje nam skrzydeł

fot. FIVB

– Jest to dopiero wstęp do pięknej historii, bo te mistrzostwa się dopiero zaczynają. Przed nami dwa najważniejsze mecze – półfinał i mam nadzieję, że także finał – powiedział po zwycięstwie z Austriakami przyjmujący polskiej kadry do lat 22 Jakub Kraut.

Fazę grupową mistrzostw Europy do lat 22 Polacy zakończyli wygraną z Austriakami 3:0, a ona dała im przepustkę do strefy medalowej. – Jest to dopiero wstęp do pięknej historii, bo te mistrzostwa się dopiero zaczynają. Przed nami dwa najważniejsze mecze – półfinał i mam nadzieję, że także finał. Za nami trzy mecze przy wspaniałej publiczności. Mecz z Francją był bardzo zacięty, a pozostałe wygraliśmy 3:0. Wszystkie one były bardzo ważne – stwierdził Jakub Kraut, przyjmujący polskiej kadry.Mimo że Austriacy fazę grupową zakończyli bez wygranej, to urwali dwa sety Francuzom, a biało-czerwoni wypowiadali się o nich z szacunkiem. – Austriacy mają waleczne serce. Niektóre piłki szarpali. Bardzo przeżywali ten turniej. Nawet przy hymnie było widać, że oni są dumni z siebie, że dotarli na mistrzostwa Europy. Można im pogratulować im tego zapału i podziwiać ich grę, mimo niepozornych warunków fizycznych – ocenił środkowy Seweryn Lipiński.

Do tej pory młodzi Polacy rzadko mieli okazję grać przy pełnych trybunach. Na ich mecze w trakcie mistrzostw Europy przychodzi ponad 4 tysiące ludzi. Muszą więc się oswoić z nową sytuacją. – Większość z nas nie jest przyzwyczajona do takiej liczby ludzi na trybunach. Musimy się do tego przyzwyczaić i sobie z tym radzić. Odbija się to na naszej grze, bo pojawia się dodatkowa ekscytacja. Czasami niektóre elementy wykonujemy gorzej, ale ogólnie rzecz biorąc taka publiczność nas niesie i dodaje nam skrzydeł – zaznaczył Kraut.

Przed podopiecznymi Daniela Plińskiego mecz półfinałowy z Włochami, z którymi przegrali w półfinale ubiegłorocznych mistrzostw świata do lat 21. Będą zatem mieli doskonałą okazję do rewanżu. – Z Włochami znamy się już trochę. Mamy sporo materiału na ich temat. Będziemy dobrze przygotowani do tego meczu. Myślę, że pokażemy się z jak najlepszej strony. Stać nas na zwycięstwo – zakończył Lipiński.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę