Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Jakub Kraut: Dalej mamy szansę na wyjście z grupy

Jakub Kraut: Dalej mamy szansę na wyjście z grupy

W pierwszym dniu zmagań inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy do lat 22 reprezentacja Polski pod wodzą trenera Daniela Plińskiego przegrała po niezwykle zaciętym pięciosetowym boju z Francją 2:3. Biało-czerwoni, jeśli chcą awansować do półfinału europejskiego czempionatu, muszą pokonać w środę Serbię.

Nie brakowało zaciętej walki i emocjonujących momentów w pierwszym meczu mistrzostw Europy U22 z udziałem Polaków. W Arenie Jaskółka w Tarnowie, która od wtorku gości EuroVolley U22M, biało-czerwoni zmierzyli się z Francją. Pierwszego seta gospodarze zagrali wręcz koncertowo, wygrywając do 15. Niestety w kolejnych setach dużo lepsi byli Francuzi.

– Myślę, że przede wszystkim Francuzi zaczęli grać dużo lepszą siatkówkę. Owszem, najłatwiej powiedzieć, że nasza gra się posypała. Jednak gra się tak, na ile przeciwnik pozwala. Trzeba przyznać, że po tej pierwszej partii znacząco poniósł się ich poziom gry.  Początkowo mieli problemy z naszą zagrywką, a potem rywale zaczęli lepiej serwować, a także przyjmować. Przez to wszystko spotkanie było znacznie trudniejsze i wymagające – powiedział Jakub Kraut, przyjmujący polskiego zespołu.

Gospodarze mieli bardzo duże szanse na wygraną 3:2, ale ostatecznie to rywale przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. – Bardzo szkoda tego tie-breaka. Uważam, że mecz stał na bardzo dobrym poziomie. Żałujemy porażki, bo można powiedzieć, że zwycięstwo 3:2 po takim zaciętym tie-breaku byłoby spełnieniem pięknego scenariusza.  Krótko mówiąc byłoby to świetne wejście w turniej. Jednak nie mamy zamiaru również zwieszać głów. Za nami dopiero pierwszy mecz. Dalej mamy szanse na wyjście z grupy. W środę gramy z Serbią, a w czwartek z Austrią. To są dwa mecze, które musimy obowiązkowo wygrać – zaznaczył przyjmujący.

Warto podkreślić, iż polska drużyna przegrywała już 1:2, ale udało się jej doprowadzić do tie-breaka. – W mojej ocenie z tego możemy być zadowoleni. Nie poddaliśmy się, mimo że wynik był niekorzystny dla naszej drużyny. Wróciliśmy do gry, a kiedy przegrywa się nie jest wcale tak łatwo wrócić na właściwe tory. Sztuką jest grać, kiedy właśnie nic się nie układa. Musimy trzymać się własnych założeń. Walczyć w każdym secie, bo turniej jest w dalszym ciągu dla nas otwarty, tak samo jak droga do półfinału – podkreślił reprezentant Polski.

Kolejny przeciwnik biało-czerwonych w swoim pierwszym spotkaniu wygrał w trzech setach z Austrią, popełniając przy tym aż 31 błędów własnych. Jednak trener reprezentacji Polski, który uważnie przyglądał się poczynaniom kolejnych rywali podkreśla, że trzeba być przygotowanym na zaciętą walkę. Najsilniejszą bronią w składzie trenera Igora Žakicia będzie z pewnością Dušan Nikolić. Mierzący dwa metry kapitan reprezentacji Serbii grający jako atakujący, w pierwszym spotkaniu przeciwko Austrii zdobył 21 punktów. – W kolejnym meczu będziemy musieli popełniać mniej błędów. Myślę, że duży wpływ na ilość błędów po obu stronach miał fakt, że to pierwszy mecz, a jednocześnie możliwość spokojnego wejścia w turniej. W środę przeciwko Polsce czeka nas dużo cięższa walka niż w pierwszym spotkaniu, bo jesteśmy przekonani, że przyjdzie dużo kibiców dopingujących Polskę, co z pewnością będzie działało na ich korzyść. Mamy nadzieję na wspaniałą atmosferę i świetny mecz z jednej i drugiej strony boiska. Niech wygra lepszy – zakończył Nikolić.

źródło: pzps.pl