Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Innowacyjna formuła Szkoły Trenerów Plażówki Proskos

Innowacyjna formuła Szkoły Trenerów Plażówki Proskos

Konferencja inauguracyjna, cykl webinarów on-line, staż na obozie oraz camp podsumowujący – wszystko po to, aby stać się profesjonalnym trenerem/trenerką. Pierwsza edycja Szkoły Trenerów Plażówki odbyła się w lutym 2023. Wówczas przeszkolono 26 trenerek i trenerów. Kolejna przed nami.

Naszym celem od początku było szkolenie osób zainteresowanych rozwojem w zakresie beach volleya i dzięki temu – zwiększenie liczby dostępnych szkoleniowców w Polsce. Czynnie zachęcamy ich do prowadzenia treningów, a nawet tworzenia własnych akademii w swoich miastach. W ten sposób nasza dyscyplina może się prężnie rozwijać – mówi Michał Szczechowicz, Head of Business Development w Proskos.

Część z osób, biorących udział w szkoleniu w 2023, jeszcze w sezonie letnim tego samego roku znalazła zatrudnienie w szeregach Akademii Proskos:

Chcemy pokazać, że każda wyróżniająca się osoba, ma szansę rozwijać się pod naszymi skrzydłami w szerszym wymiarze. W 2023 roku zaprosiliśmy do współpracy 4 osoby, które wzięły udział w STP. Wcześniej zarówno my, jak i nasi konkurenci stawialiśmy na bardzo znane i rozpoznawalne w środowisku nazwiska trenerskie. Dziś możemy szczęśliwie powiedzieć, że nasi najlepsi współpracownicy, to niekoniecznie ci z wielkimi sukcesami sportowymi, ale ci najbardziej zaangażowani i emanujący pasją do tego, co robią. To jest kluczem w zarażaniu miłością do plażówki kolejnych osób, co z kolei przełoży się na wzrost samej dyscypliny – dorzuca Marcin Szczechowicz, założyciel Proskos.

Oczywiście nie skreślamy znakomitych graczy i zawodniczek, jednak zależy nam, aby wykazywali oni cechy przez nas pożądane, gdyż najważniejsze jest tu dobro podopiecznych oraz atmosfera, w której każdy czuje radość, że jest tu, gdzie jest – dodaje.

Tegoroczna edycja STP będzie jeszcze bardziej rozwinięta od poprzedniej. Całość rozpocznie dwudniowa inauguracyjna konferencja na plażowej hali w Olsztynie, gdzie przeprowadzone zostaną warsztaty i prelekcje. Po szkoleniu, przyszłe trenerki i przyszli trenerzy będą mogli liczyć na merytoryczne wsparcie i praktyczne wskazówki od ekipy Proskos. Chętni będą mogli wybrać się na dowolny obóz Proskos (w Polsce lub zagranicą) w charakterze trenerki/ra – stażystki/ty. W okresie od czerwca do sierpnia odbędą się webinary z ekspertami i trenerami, z których przyszli trenerzy będą czerpać dodatkową wiedzę. Szkołę Trenerów Plażówki 2024 zakończy camp podsumowujący w Poznaniu, po którym uczestnicy otrzymają certyfikat.

W tym roku podjęliśmy działania z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Nie możemy na ten moment obiecać, że nasz certyfikat będzie tym “oficjalnym” PZPS, jednak z pracujemy nad tym, aby Szkoła Trenerów Plażówki otrzymała rekomendację ze Związku i żebyśmy wspólnie działali na rzecz szkolenia przyszłych trenerów. Sam pomysł spodobał się władzom na tyle, że po pierwszej edycji STP, zorganizowali oni własne szkolenie w grudniu. Liczymy na współpracę w tym zakresie. To bardzo ważne dla polskiej plażówki – kończy Mateusz Adamiak, Head of Operations w Proskos.

W trakcie Szkoły Trenerów Plażówki uczestniczki i uczestnicy nie tylko nauczą się, jak być trenerem/ką, ale również jak organizować turnieje, czy prowadzić komercyjnie klub. Duży nacisk zostanie położony na budowanie relacji z zawodniczkami i zawodnikami, które później znajdą się pod opieką przyszłych trenerów. W trakcie webinarów znajdą się również tematy z zakresu psychologii sportu i przygotowania motorycznego.

Pomysłodawcy proponują uczestnikom dwa pakiety w różnych cenach. Jeden obejmuje pełen zakres szkolenia, drugi natomiast daje możliwość dostępu do materiałów wideo z obu edycji. Do końca lutego obowiązuje zniżka early bird.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie Proskos:

Szkoła Trenerów Plażówki
Edycja 2024: Szkoła Trenerów Plażówki 2024 – druga edycja kursu trenera siatkówki plażowej Proskos

TANIEJ ZE STREFĄ SIATKÓWKI
Z kodem „STREFASIATKOWKI” otrzymujesz ZNIŻKĘ -100 zł na Szkołę Trenerów Plażówki

źródło: materiał partnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved