Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Imoco z kompletem rozgrywających, do Wołosz dołączyła Carraro

Imoco z kompletem rozgrywających, do Wołosz dołączyła Carraro

fot. Imoco Volley

Roberta Carraro została nową rozgrywającą Imoco Volley Conegliano na sezon 2022/2023. Będzie w zespole rywalizowała o miejsce w podstawowym składzie z Joanną Wołosz, która od kilku sezonów gra w ekipie z Conegliano.

Joanna Wołosz jest jednym z filarów zespołu z Conegliano. Jego działacze zdecydowali, że w kolejnym sezonie uzupełnieniem na rozegraniu dla polskiej zawodniczki będzie Roberta Carraro, która pierwsze siatkarskie szlify zdobywała w grupach młodzieżowych Imoco Volley, a następnie grała w Serie A2. Przez ostatnie trzy sezony broniła barw Libertas Martignacco. Teraz zagra w ekipie mistrza Włoch.Imoco to zespół będący na najwyższym poziomie. Dorastałam w jego strukturach, będąc częścią jego młodzieżowych zespołów. Dla mnie to wielka satysfakcja, móc grać w pierwszej drużynie. Poprzedni sezon był dla mnie trochę skomplikowany, bo miałam w nim pewne problemy, więc nie spodziewałam się telefonu z Conegliano, ale kiedy go otrzymałam, pomyślałam, że jest to dla mnie wyjątkowa okazja – zaznaczyła Roberta Carraro.

Nie będzie jej łatwo przebić się do podstawowego składu, bowiem jej rywalką będzie Joanna Wołosz. – Głęboko wierzę, że trening jest źródłem poprawy. Mam szczęście, że będę mogła trenować z doświadczonymi zawodniczkami, przede wszystkim z Wołosz, która z pewnością jest jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Uważam, że jest bardzo doświadczoną siatkarką o niekwestionowanych umiejętnościach technicznych. Jest też bardzo charyzmatyczną osobą. Mam nadzieję, że nauczę się od niej jak najwięcej zarówno pod względem technicznym, jak i taktycznym – przyznała 24-letnia rozgrywająca.

Sezon jednak będzie długi, a Imoco Volley będzie grało nie tylko na krajowym podwórku, ale również w Lidze Mistrzyń. Z pewnością więc druga rozgrywająca dostanie jakieś szanse, aby pokazać się na boisku. – Wyobrażam sobie, że meczów do rozegrania będzie wiele, a zmęczenie będzie odczuwalne. Na pewno zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi, zarówno podczas meczów, jak i na treningach – zakończyła Roberta Carraro.

źródło: inf. własna, volleynews.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę