Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trudny początek roku faworytów

II liga M: Trudny początek roku faworytów

Po ponad trzech tygodniach pauzowania do gry powrócili drugoligowcy. Nowy rok nie okazał się łaskawy dla faworytów. Część z nich pogubiła punkty, a MCKiS Jaworzno doznał pierwszej porażki w sezonie, co oznacza, że już tylko Anioły Toruń i Arka Tempo Chełm nie zaznały goryczy przegranej.

W grupie I nastąpiła zmiana na pozycji wicelidera. SPS Konspol Słupca mimo, że stracił punkt z niżej notowanym Ikarem Legnica, to przeskoczył w tabeli Orła Międzyrzecz. Było to możliwe dzięki porażce Orła 2:3 z Lotnikiem Łęczyca. Kolejnym faworyzowanym zespołem, który w nowym roku nie poradził sobie z drużyną, będącą niżej w tabeli, jest Energetyk Poznań. Gospodarze ulegli po tie-breaku rezerwom Trefla Gdańsk. W pozostałych dwóch spotkaniach niespodzianek już nie było. Sobieski Żagań zdobył komplet punktów w meczu z Politechniką Gdańską, a Wilki Wilczyn 3:1 pokonały A.Z. Iwanickich Gubin.

W nowym roku także w 2. grupie faworyci wolno się budzą. W pierwszym meczu 2023 roku Arka Tempo Chełm straciła pierwszy punkt w rozgrywkach tego sezonu. Co prawda rywal był godny, bo chełmianie mierzyli się na wyjeździe z wiceliderem z Grodziska Mazowieckiego. Porażkę Sparty wykorzystało Metro Warszawa, które pokonało 3:0 Lechię Tomaszów Mazowiecki i zrównało się z wiceliderem punktami. Komplet punktów chciał zgarnąć Camper Wyszków, do którego przyjechała niżej notowana UKS Trójka Międzyrzec Podlaski. Wyszkowianie jednak musieli się zadowolić wygraną po tie-breaku. Bolesnej porażki doznał u siebie KKS Kozienice. Przegrana z Czarnymi Rząśnia nie jest może sensacją, ale na pewno niespodzianką, tym bardziej, że gospodarze nie ugrali nawet seta.

W grupie trzeciej faworyt z Wielunia nie zawiódł i pewnie pokonał dotychczasowego wicelidera. Utratę punktów ZAKSY wykorzystał Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa i przeskoczył ZAKSĘ w tabeli. Dobrze spisał się też Chełmiec Wałbrzych, który pokonał 3:2 KS Rudziniec, mimo, że w ich szeregach nie ma już Łukasza Jurkojcia, który przeniósł się do Astry Nowej Soli. Kolejnym ciekawym wynikiem była porażka Volleya Jelcz-Laskowice z Hetmanem Włoszczowa. Zdecydowanym faworytem byli jelczanie, a gładko ulegli w trzech setach gościom.

MCKiS Jaworzno jechał do Andrychowa jako jedna z trzech niepokonanych drużyn w całej lidze. Niestety podczas meczu wypisał się z tego elitarnego grona, przegrywając z MKS-em 1:3. Goniący jaworznian peleton drużyn zgodnie zgarnął po trzy punkty i różnice w tabeli znacznie się zmniejszyły. Na uwagę w tej grupie zasługuje także wyjazdowe zwycięstwo 3:2 Volleya Rybnik nad TKS-em Tychy, gdzie aż trzy sety, łącznie z tie-breakiem kończyły się po grze na przewagi.