Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Drugi drugoligowy weekend za nami

II liga M: Drugi drugoligowy weekend za nami

Za nami druga kolejka II ligi mężczyzn. Tak naprawdę dopiero będziemy poznawać układ sił w czterech grupach i po dwóch meczach trudno wskazać jakieś konkretne tendencje wynikowe i faworytów do czołowych miejsc w lidze.

W grupie I do ciekawej konfrontacji doszło we Wrześni. Spadkowicz z I ligi podejmował żelaznego od kilku sezonów faworyta do awansu Anioły Toruń. Trzysetowy pojedynek wygrali goście i na początku sezonu pokazali, że znów powalczą o upragnioną promocję. Aż trzy mecze zakończone tie-breakiem pokazują, że ta grupa może być bardzo wyrównana. Volley Team Żychlin wygrał w pięciu setach z Konspolem Słupca, Energetyk Poznań w takim samym stosunku zwyciężył w Sieradzu Volley MOSiR, a „wyjazdowy” tie-break w derbach Gdańska padł łupem Stoczniowca Politechniki Gdańskiej w starciu z rezerwami Trefla. Z kolei komplet punktów zdobyły Wilki Wilczyn i Silon Gorzów.

GRUPA I

W grupie II trzy zespoły zanotowały kolejny komplet punktów. UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki nie oddała nawet seta Trójce Międzyrzec Podlaski, a KKS Kozienice i Metro Warszawa przegrały tylko po jednej partii odpowiednio z Lechią II Tomaszów Mazowiecki i Polcanexem Kobyłka. Necko Augustów i KS Błonie nie zagrały w pierwszej kolejce. W drugiej augustowianie pokonali drugą drużynę SMS-u Spała, a ekipa z Błoń uległa w czterech setach Camperowi Wyszków. Pierwsze zwycięstwo odniósł też MOS Wola Warszawa, pokonując Volley Ostrołęka 3:0.

GRUPA II

W grupie III już tylko jedna drużyna po dwóch meczach ma na swoim koncie komplet punktów. WKS Wieluń po zwycięstwie 3:0 nad Bielawianką-Bester Bielawa zostało samodzielnym liderem tabeli. Problemów z pokonaniem rywala nie miał też KS Rudziniec, który pewnie wygrał z Chełmcem Wałbrzych i jest obecnie drugi. Zacięty mecz obejrzeli widzowie w Gubinie, gdzie miejscowy MLKS Iwaniccy pokonał po tie-breaku Sobieskiego Żagań. Sporo emocji było też w Strzelcach Opolskich, gdzie ZAKSA wygrała 3:1 z Eco-Team AZS-em STOELZLE Częstochowa. Z kolei w Radomsku mecz był „do jednej bramki”. Gospodarze w starciu z Volleyem Jelcz-Laskowice w żadnym secie nie osiągnęli nawet pułapu 20 punktów.

GRUPA III

W grupie IV tylko jeden mecz zakończył się w trzech setach. Alukoncept Bobrowniki pokonał w tym stosunku Błękitnych Ropczyce. Z kolei w dwóch spotkaniach do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W Krakowie gospodarze wygrali po pięciu setach z MOSiR-em Jasło, a w Jastrzębiu-Zdrój triumfowali siatkarze TKS-u Tychy. Po 3:1 wygrywali zaś Avia Solar Sędziszów Małopolski, MKS Andrychów i Hutnik Kraków. Wszystkie te trzy zespoły mają po dwóch kolejkach sześć punktów na swoim koncie i są niepokonane. Bez zdobyczy punktowej pozostają rybniczanie i siatkarze z Ropczyc.