Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Piła wciąż z kompletem punktów, Gedania nadal bez porażki

II liga K: Piła wciąż z kompletem punktów, Gedania nadal bez porażki

Sezon zasadniczy w drugiej lidze kobiet już niedługo wkroczy w decydującą fazę. W komfortowej sytuacji nadal są ekipy z Piły i Gdańska. Pilanki prowadzą w grupie pierwszej z kompletem punktów, a Gedania z grupy drugiej wciąż nie zaznała jeszcze goryczy porażki.

Tylko najwięksi optymiści mogli liczyć na wyrównaną walkę Szamotulanina z KS Piłą. Lider przyjechał po swoje i swoje wziął, wygrywając w trzech setach i nie tracąc w żadnym z nich więcej niż 17 punktów. Do ciekawych pojedynków doszło w Kaliszu i w Łodzi, gdzie drugie drużyny MKS-u i ŁKS-u podejmowały odpowiednio Libero Aleksandrów Łódzki i Volley II Wrocław. W obu przypadkach górą byli goście, ale rozstrzygali mecze na swoją korzyść dopiero po tie-breakach. Sensacją można za to nazwać wynik w Kościanie, gdzie ostatnia drużyna w tabeli pokonała rezerwy Energetyka Poznań.

W miniony weekend w grupie drugiej rozegrano tylko trzy mecze, bowiem Gedania pauzowała, a mecz Krótkiej Mysiadło z Wieżycą II Stężyca rozegrany został awansem już w październiku. Niespodzianek nie było i we wszystkich trzech spotkaniach zwyciężali faworyci. W starciu dwóch warszawskich AZS lepsze okazały się wyżej notowane siatkarki AZS AWF. W Gdańsku gospodynie rozprawiły się z rezerwami Pałacu Bydgoszcz, a Chemik Olsztyn nie sprostał Sparcie Warszawa.

W grupie trzeciej zgodnie wygrywali wszyscy gospodarze, a dwa z pięciu spotkań kończyły się w tie-breakach. Lider z Nysy musiał się sporo napracować, żeby pokonać przedostatnią w tabeli Polonię Łaziska Górne, a Silesia Volley Mysłowice dopiero po piątym secie cieszyła się ze zwycięstwa nad AZS-em AWF-em Sokołem 43 Katowice. W pozostałych spotkaniach niespodzianek nie było, a trzy punkty do swoich kont dopisały drużyny z Żor, Świdnicy i Częstochowy.

W czwartej grupie pierwsze punkty i pierwsze zwycięstwo zanotowały siatkarki AZS-u UMCS Lublin. Lublinianki niespodziewanie pokonały drugą drużynę szczyrskiego SMS-u. W najciekawszym meczu KSZO Ostrowiec Świętokrzyski podejmował Marbę Sędziszów Małopolski. Lepsze okazały się gospodynie, dzięki czemu zrównały się z Marbą punktami. W pozostałych spotkaniach Sandecja wygrała z Kęczaninem, lider z Imielina bez straty seta wygrał z Maratonem Krzeszowice, a Wisła Kraków uległa u siebie Tomasovii 0:3.