Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: AZS AWF Warszawa imponuje formą

II liga K: AZS AWF Warszawa imponuje formą

AZS AWF Warszawa jako jedyny w dwóch meczach nie stracił jeszcze seta w II lidze kobiet. Bez straty seta jest również KS Piła, jednak pilanki mają za sobą dopiero jedno spotkanie. Zaskakuje wszystkich w grupie 1. Szamotulanin Szamotuły, który po dwóch wygranych jest liderem tabeli. Z kolei w grupie 4. każdy zespół stracił już przynajmniej jeden punkt.

Świetny start sezonu zanotowały siatkarki z Szamotuł, które po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w Łodzi tym razem pokonały na wyjeździe Barycz Janków Przygodzki 3:1 i z kompletem punktów zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy 1. Do gry w ten weekend weszły zespół z Kalisza i Piły i od razu rozpoczęły od wygranych. Pilanki rozbiły w trzech szybkich setach UŻKPS Kościan we własnej hali, a rezerwy kaliskiego MKS-u wygrały na wyjeździe 3:1 z #VolleyWrocław. Juniorki ŁKS-u Łódź po porażce na inaugurację sezonu tym razem miło zaskoczył w Poznaniu, pokonując w trzech setach miejscowy UKS ZSMS. Do zaciętej, pieciosetowej walki doszło w innym meczu w stolicy Wielkopolski. Energetyk II Poznań dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z Libero Aleksandrów Łódzki, ale przyjezdne za każdym razem doprowadzały do wyrównania, wysoko wygrywając sety drugi i czwarty. W decydującej partii znów górą były poznanianki i to one zgarnęły cenne dwa punkty.

W grupie 2. po raz drugi bez straty seta górą były siatkarki AZS-u AWF Warszawa. Tym razem stołeczny zespół w trzech szybkich setach rozbił rezerwy Pałacu Bydgoszcz i umocnił się n pierwszym miejscu w tabeli. Emocji nie było także w trzech innych spotkaniach 2. kolejki, ale w nich górą były zespoły gości. Gedania Gdańsk pewnie pokonała w Olsztynie zespół miejscowego Chemika i rozpoczęła sezon od wygranej. Drugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowała warszawska Sparta, która wygrała 3:0 wyjazdowy mecz z Krótką Mysiadło. Z kolei w Stężycy Wieżyca II musiała uznać wyższość AZS Uniwersytetu Gdańskiego. W ten weekend pauzował AZS Warszawa.

Po dwóch seriach spotkań w grupie 3. w tabeli są trzy zespoły z kompletem punktów i identycznym bilansem punktowym. Drugie ligowe zwycięstwa odniosły zespoły z Wałbrzycha, Świdnicy i Mysłowic. Chełmiec pokonał na własnym terenie 3:1 Sokoła Katowice i dzięki najlepszemu bilansowi małych punktów zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Tuż za nim znajduje się Volley Świdnica, który wywiózł w ten weekend trzy punkty z Nysy, pokonując miejscowy NTSK AZS 3:1. Również czterech setów do wygranej potrzebowały siatkarki Silesii Volley, które we Wrocławiu wygrały z miejscowym AZS-em AWF. Z pierwszych zwycięstw w tym sezonie cieszyły się Polonia Łaziska Górne oraz Silesia Częstochowa. Polonia we własnej hali pokonała 3:1 Sari Żory, z kolei częstochowianki wygrały w Opolu z UNI II w trzech setach.

W grupie 4. nie ma już drużyny, która może szczycić się po dwóch kolejkach kompletem punktów. Na czoło tabeli wysunął się Kęczanin Kęty, który bez problemów rozbił we własnej hali krakowską Wisłę w trzech szybkich setach. Pięć punktów na swoim koncie ma również beniaminek z Imielina. MKS we własnej hali wygrał 3:0 z AZS UMCS Lublin. Z kolei Sandecja Poprad po zaciętej walce pokonała 3:2 w Krzeszowicach miejscowy Maraton i również ma na swoim koncie 5 punktów po dwóch meczach. Sporo emocji było również w Szczyrku, gdzie KSZO obejmowało dwukrotnie prowadzenie, jednak uczennice SMS PZPS za każdym razem doprowadzały do wyrównania, a w tie-breaku pokonały rywala 15:11. W ostatnim meczu tej kolejki Tomasovia wygrała w Sędziszowie Małopolski 3:1 z Marbą i zanotowała na swoim koncie pierwszą wygraną w tym sezonie.