Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Arka i MCKiS wygrały pierwsze mecze finałowe

II liga: Arka i MCKiS wygrały pierwsze mecze finałowe

fot. Arka Chełm

W Chełmie rozpoczął się turniej finałowy o wejście do TAURON 1.Ligi. Cztery zespoły przez trzy dni będą się mierzyć systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po piątkowych meczach bliżej tego celu są Arka Chełm i MCKiS Jaworzno. 

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z Chełma i Grodziska Mazowieckiego. Faworytem byli chełmianie, którzy w tym sezonie mają tylko jeden – promocję do I ligi. Z kolei Sparta Grodzisk Mazowiecki awansował z turnieju pólfinałowego z pierwszego miejsca, eliminując między innymi Anioły Toruń, których podobnie jak chełmian widziano już gotowych do awansu.Pierwszy mecz pokazał, kto będzie w tym turnieju rozdawał karty. Otwierający set jeszcze był w miarę wyrównany i Arka wygrała go trzema punktami, ale już kolejne dwie partie to pokaz gry chełmskiej drużyny. Wygrane odpowiednio do 16 i 15 rozwiały wszelkie wątpliwości i ustawiły Arkę w komfortowej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami.

Sparta Grodzisk Maz. – Arka Chełm 0:3
(22:25, 16:25, 15:25)

W drugim spotkaniu zmierzyły się ekipy z drugich miejsc w swoich turniejach półfinałowych. AZS Częstochowa awansował ze zmagań w Grodzisku, a jaworznianie uplasowali się za plecami Arki w poznańskim turnieju. Pierwszą partię dość gładko wygrali siatkarze z Jaworzna, którzy pozwolili rywalom na zdobycie jedynie 18 punktów. Później mecz się nieco wyrównał, choć w obu kolejnych setach cały czas z przodu był MCKiS, a częstochowianie starali się gonić wynik. W trzeciej partii doprowadzili nawet do remisu 21:21, ale popełnili błędy w końcówce i to jaworznianie cieszyli się ze zwycięstwa 3:0, przybliżając się do awansu.

AZS Częstochowa – MCKiS Jaworzno 0:3
(18:25, 22:25, 22:25)

W sobotę zmierzą się ze sobą zwycięzcy i pokonani z dzisiejszego dnia. MCKiS zagra z Arką, a Sparta z AZS-em.

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę