Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Arka i MCKiS wygrały pierwsze mecze finałowe

II liga: Arka i MCKiS wygrały pierwsze mecze finałowe

W Chełmie rozpoczął się turniej finałowy o wejście do TAURON 1.Ligi. Cztery zespoły przez trzy dni będą się mierzyć systemem każdy z każdym, a dwie najlepsze ekipy uzyskają awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po piątkowych meczach bliżej tego celu są Arka Chełm i MCKiS Jaworzno.

W pierwszym meczu zmierzyły się drużyny z Chełma i Grodziska Mazowieckiego. Faworytem byli chełmianie, którzy w tym sezonie mają tylko jeden – promocję do I ligi. Z kolei Sparta Grodzisk Mazowiecki awansował z turnieju pólfinałowego z pierwszego miejsca, eliminując między innymi Anioły Toruń, których podobnie jak chełmian widziano już gotowych do awansu.

Pierwszy mecz pokazał, kto będzie w tym turnieju rozdawał karty. Otwierający set jeszcze był w miarę wyrównany i Arka wygrała go trzema punktami, ale już kolejne dwie partie to pokaz gry chełmskiej drużyny. Wygrane odpowiednio do 16 i 15 rozwiały wszelkie wątpliwości i ustawiły Arkę w komfortowej sytuacji przed kolejnymi spotkaniami.

Sparta Grodzisk Maz. – Arka Chełm 0:3
(22:25, 16:25, 15:25)

W drugim spotkaniu zmierzyły się ekipy z drugich miejsc w swoich turniejach półfinałowych. AZS Częstochowa awansował ze zmagań w Grodzisku, a jaworznianie uplasowali się za plecami Arki w poznańskim turnieju. Pierwszą partię dość gładko wygrali siatkarze z Jaworzna, którzy pozwolili rywalom na zdobycie jedynie 18 punktów. Później mecz się nieco wyrównał, choć w obu kolejnych setach cały czas z przodu był MCKiS, a częstochowianie starali się gonić wynik. W trzeciej partii doprowadzili nawet do remisu 21:21, ale popełnili błędy w końcówce i to jaworznianie cieszyli się ze zwycięstwa 3:0, przybliżając się do awansu.

AZS Częstochowa – MCKiS Jaworzno 0:3
(18:25, 22:25, 22:25)

W sobotę zmierzą się ze sobą zwycięzcy i pokonani z dzisiejszego dnia. MCKiS zagra z Arką, a Sparta z AZS-em.