Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Igor Gorgonzola Novara potwierdził pierwsze zawodniczki

Igor Gorgonzola Novara potwierdził pierwsze zawodniczki

fot. Michał Szymański

Igor Gorgonzola Novara to jeden z czołowych zespołów włoskiej Serie A. Włodarze klubu rozpoczęli już ogłaszanie składu na nowy sezon, w środę przedstawili nazwiska czterech zawodniczek, które pozostają w klubie.  Mówi się także, że do tego klubu ma trafić atakująca reprezentacji Polski, Malwina Smarzek-Godek.

W zespole z Novary na pewno pozostanie kapitan Cristina Chirichella, która reprezentuje barwy tego klubu już od 2014 roku i nowa umowa środkowej będzie obowiązywała do 2022 roku.  Również od 2014 roku w tym klubie występuje libero Stefania Sansonna. Jej kontrakt został przedłużony do roku 2021. Do 2022 roku został z kolei przedłużony kontrakt rozgrywającej Michy Hancock. W klubie pozostanie także młoda libero Francesca Napodano. Siatkarka ta podpisała umowę do roku 2021.

Igor Gorgonzola Novara to ubiegłoroczny triumfator Ligi Mistrzów, ma także na swoim koncie liczne sukcesy na krajowym podwórku, jak scudetto w 2017 roku, czy siedem tytułów wicemistrzowskich. Zdobył do tej pory trzy Superpuchary Włoch i cztery Puchary Italii. W ostatnim , przerwanym sezonie barw tego klubu broniła Zuzanna Górecka. Zakończył on rozgrywki na trzecim miejscu.

źródło: agilvolley.com, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved