Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I LK: LTS Legionovia Legionowo z pierwszym zwycięstwem

I LK: LTS Legionovia Legionowo z pierwszym zwycięstwem

Na otwarcie sezonu 2023/2024 w I lidze kobiet LTS Legionovia Legionowo podejmowała PMKS Nike Wągrów. Mecz zakończył się trzysetowym zwycięstwem gospodyń, które od pierwszych piłek kontrolowały przebieg gry. Siatkarki z Wągrowa, zwłaszcza w trzecim secie, stawiały rywalkom trudne warunki, jednak dobra gra w zagrywce pozwoliła Legionovii odnieść pierwsze w sezonie zwycięstwo.

Mecz rozpoczął się od wymiany ciosów  między zespołami (5:5), jednak przy zagrywkach Szmelter gospodynie zaczęły budować prowadzenie (9:7). Taki bieg wydarzeń skutkował czasem dla przyjezdnych. Po powrocie na plac gry taki stan rzeczy utrzymywał się na przestrzeni kolejnych fragmentów. Siatkarki z Legionowa nie traciły koncentracji, pewnie wykorzystując swoje szanse w ataku budowały prowadzenie i pewnie wygrały seta (25:21).

Druga odsłona przebiegiem przypominała pierwszą, choć tym razem gospodynie szybciej wyszły na prowadzenie (4:1). Taki stan rzeczy utrzymywał się przez dłuższy czas. Jednak rywalki również nie zamierzały zwieszać głów i odrobiły straty (18:18). Reakcja szkoleniowca drużyny z Legionowa przyniosła oczekiwany rezultat i końcówka ponownie była koncertem gry gospodyń, który rozpoczynał się w polu serwisowym.

Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, który lepiej rozpoczęły siatkarki z Wągrowa. Między zespołami trwała wymiana ciosów i ostatecznie gospodynie wyrównały wynik. W wyrównanym fragmencie gry nie brakowało emocji, co skutkowało żółtymi kartkami. Ostatecznie lepiej poradziły sobie siatkarki LTS Legionovii Legionowo.

LTS Legionovia Legionowo – PMKS Nike Wągrów 3:0
(25:21, 25:23, 25:22)

Legionovia: Szmelter (4), Bagrowska (23), Duda (8), Diana Dąbrowska (1), Górecka (5), Daca (6), Kulig (libero) oraz Milun (2), Dębowska, Jaworska-Nowak, Gajewska (3)
Nike: Hochołowska (1), Michałek (6), Surlit (7), Głodzińska (10),  Waszyńska (12), Orzyłowska (1),  Dutkiewicz (libero) oraz Piszcz, Godlewska (4), Jankowska (2), Wiśniewska (libero)