Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Komplet punktów dla BKS-u Visły

I liga M: Komplet punktów dla BKS-u Visły

W drugim czwartkowym starciu 22. kolejki I ligi mężczyzn komplet punktów zapisali na swoim koncie siatkarze BKS-u Visły Proline Bydgoszcz. Pokonali oni we własnej hali ekipę KKS-u Mickiewicza Kluczbork, oddając jej tylko jedną partię.

Wyrównany początek

Spotkanie znakomicie otworzyli siatkarze BKS-u, którzy szybko odskoczyli rywalom na trzy oczka (4:1). Ci jednak nie zamierzali odpuszczać. Zaczęli odrabiać straty i po chwili wynik wyrównał się (8:8). Choć na moment na dwupunktowym prowadzeniu znaleźli się jeszcze bydgoszczanie (11:9), gra toczyła się punkt za punkt już do końca seta. Po walce na przewagi wygrali go gospodarze (26:24).

Role się odwróciły

Wymiana ciosów kontynuowana była też na początku partii numer dwa. Trwała do stanu po 7, kiedy inicjatywę zaczęli przejmować zawodnicy Mickiewicza. Niebawem mieli oni aż osiem punktów przewagi (17:9). Choć w kolejnych akcjach rywale zdołali nieco ją zniwelować  (13:18), przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń i pewnie triumfowali w tym secie 25:16.

dominacja bks-u

Lepiej rozpoczęli też trzecią odsłonę, ale ich przewaga była minimalna (6:4). Gospodarze nie czekali długo z odrabianiem strat i wkrótce wyrównali na po 6, by chwilę potem objąć trzypunktowe na prowadzenie (10:7). Nie utrzymali go jednak i zaraz znów był remis. Dopiero przy wyniku 14:14 bydgoszczanie wrzucili wyższy bieg, wyraźnie odskakując. Przy wyniku 22:15 stało się jasne, że tej partii miejscowi nie przegrają, a ostatecznie wygrali ją 25:19.

Pewnym krokiem po 3 punkty

Początek kolejnego seta tradycyjnie już był wyrównany. Zespoły co chwila zmieniały się na minimalnym prowadzeniu. Dopiero przy wyniku 7:6 sprawy w swoje ręce wzięli siatkarze BKS-u Visły, którzy po trzech kolejnych akcjach wygrywali 10:6. Mimo, że rywale co chwila odrabiali punkt lub dwa, czteropunktową przewagę utrzymywali do wyniku 21:17. Od tej pory pozwolili już kluczborczanom na wygranie tylko jednej akcji, pokonując ich 25:18 i zapisując na swoim koncie komplet oczek.

BKS Visła Proline Bydgoszcz – KKS Mickiewicz Kluczbork 3:1
(26:24, 16:25, 25:19, 25:18 )

BKS: Polczyk (13), Słotarski (1), Narkowicz (7), Cieślik (16), Szarek (12), Kwasigroch (15), Dzierżyński (libero) oraz Czetowicz, Rykała (3), Radziwon
Mickiewicz: Lipiński (1), Mucha (4), Olczyk (17), Pasiński (6), Linda (16), Mendel (13), Czyrek (libero) oraz Kopacz, Gibek (1), Górski (1), Siemiątkowski, Łysiak (libero)