Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Trzy punkty Energetyka w meczu z Płomieniem

I liga K: Trzy punkty Energetyka w meczu z Płomieniem

Zacięty i emocjonujący mecz rozegrały ekipy Energetyka Poznań i Płomienia Sosnowiec. Przyjezdne mają czego żałować ponieważ w pierwszym i trzecim secie były o krok od zwycięstwa, przegrały je po grze na przewagi. Porażka ta sprawiła, że obie drużyny zamieniły się miejscami w tabeli.

Poznanianki na początku spotkania prowadziły 5:2, w roli głównej wystąpiła Dagmara Dąbrowska. Kilka chwil później doszło do remisu po 5, z dobrej strony pokazała się Wiktoria Paluszkiewicz, gospodynie miały problemy z przyjęciem jej zagrywek, seriami traciły punkty i przegrywały 8:13. Gospodynie miały myliły się w ataku, ich trener w krótkim czasie wykorzystał dwie przerwy na żądanie. Drużyna z Wielkopolski po niemrawym początku przejęła inicjatywę na boisku. Przy serii Martyny Pisarskiej Energetyk odrobił straty i prowadził 18:17. Sosnowiczanki w jednym ustawieniu straciły pięć punktów z rzędu, ich odpowiedź była natychmiastowa. Podopieczne trenera Krzysztofa Zebielnego punktowały w bloku i miały trzy punkty więcej niż ich rywalki (21:18). Przy serii Agaty Plagi miejscowa ekipa doprowadziła do remisu po 23, o zwycięstwie jednej z drużyn musiała decydować gra na przewagi. Błędy własne popełnione przez zespół gości zadecydowały o porażce tej ekipy w inauguracyjnym secie tego meczu.

Ponownie przy serii Martyny Pisarskiej sosnowiczanki stanęły w miejscu i przegrywały 2:6. Ciężar gry na siebie w zespole gości wzięła środkowa Wiktoria Paluszkiewicz, zawodniczka ta zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 8:5 dla Energetyka, poznanianki stanęły w miejscu i w jednym ustawieniu straciły dziesięć punktów z rzędu, przegrywały 8:15. Podopieczne trenera Marcina Patyka miały bardzo duże problemy z przyjęciem, seriami traciły punkty. Po ataku Magdaleny Trojnar było 22:12 dla Płomienia, set toczył się pod wyraźne dyktando drużyny gości. Autowy atak Wiktorii Niwald zakończył tę jednostronną partię.

Zespół z Poznania udanie otworzył set numer trzy. Przy serii zagrywek Pauliny Reiter było 7:2 dla miejscowej drużyny. Sosnowiczanki były w odwrocie, tym razem to one miały problemy z przyjęciem i seriami traciły punkty. Po ataku Weroniki Fojucik było 11:5 dla Energetyka, pomimo niekorzystnego wyniku przyjezdne nie poddawały się. Dzięki Wiktorii Paluszkiewicz Płomień zniwelował straty do jednego punktu, przegrywał 12:13. Do remisu po 16 doszło po błędzie własnym Energetyka. Drużyna z Zagłębia lepiej zagrała na siatce, punktowała w kontratakach i prowadziła 21:18. Poznanianki nie dawały za wygraną doprowadziły do wyrównania, punktowały w bloku. Mogła podobać się gra Emilii Oktaby oraz Pauliny Reiter (21:21). W końcówce Energetyk prowadził 24:22, zryw Płomienia dał mu remis po 24. O wszystkim po raz drugi musiała decydować gra na przewagi, as serwisowy Pauliny Reiter przybliżył miejscową drużynę do końcowego zwycięstwa.

W ostatnim secie tego meczu gra obu ekip falowała, najpierw prowadził Energetyk 7:5, drużyna ta bardzo dobrze zagrała w bloku. Następnie przy serii Wiktorii Paluszkiewicz płomyki odrobiły straty i miały dwa punkty więcej od swoich rywalek (10:8). Pierwszoplanową postacią w drużynie z Poznania była  Paulina Reiter, siatkarka ta punktowała w polu zagrywki oraz w ataku. Po jej asie serwisowym Energetyk prowadził 12:11, a po asie Agaty Plagi było 16:13 dla miejscowej drużyny. Przyjezdne zerwały się jeszcze do ataków, doprowadziły do remisu 19:19, końcówka należała do podopiecznych trenera Marcina Patyka. Duży wkład w odniesienie zwycięstwa miała Weronika Fojucik, przy jej serii było 23:20. Sosnowiczanki nie zdołały odrobić strat i zeszły z boiska pokonane.

MVP: Weronika Fojucik

Enea Energetyk Poznań – Asotra Płomień Sosnowiec 3:1
(26:24, 14:25, 26:24, 25:23)

Składy zespołów:
Energetyk: Oktaba (7), Reiter (16), Laskowska (8), Fojucik (13), M. Pisarska (4), Dagmara Dąbrowska (12), Rafałko (libero) oraz Plaga (5), Niwald, Ziółkowska i W. Pisarska
Płomień: Trojnar (6), Paluszkiewicz (10), Głodzińska (6), Cembrzyńska (11), Wożniczka (6), Nowak (12), Colik (libero) oraz Klekot (1), Sidor (6) i Piśla