Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Nike zakończyła sezon wygraną w Częstochowie

I liga K: Nike zakończyła sezon wygraną w Częstochowie

Nike Węgrów pewnie i wysoko wygrała swój ostatni mecz w I lidze, wygrała z ekipą z Częstochowy 3:0. Zdegradowana Częstochowianka jedynie w trzeciej partii zdobyła 20 punktów. W pierwszym i drugim secie nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Nike zajęła 11. miejsce, a Częstochowianka ostatnie, czternaste.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawały węgrowianki. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem i organizacją własnej gry, przy serii zagrywek Matyldy Grabowskiej było 6:1. Kolejna seria zagrywek, tym razem Joanny Waszyńskiej sprawiła, że było 11:2 dla zespołu Nike. Częstochowianka seriami traciła punkty, przegrywała 4:16. Set nie miał większej historii zakończył się wysokim zwycięstwem ekipy z Mazowsza.

W drugiej odsłonie meczu obraz gry nie uległ zmianie Nike w dalszym ciągu dominowała na boisku, odrzuciła swoje rywalki od siatki, prowadziła 4:1. Joanna Komorek próbowała poderwać swoje koleżanki do skutecznej gry, dzięki niej ekipa spod jasnej Góry zniwelowała straty do dwóch punktów, przegrywała 8:10. Miejscowe siatkarki ambitnie walczyły, ale nie wystarczyło to na bardziej doświadczoną drużynę z Węgrowa. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Natalia Bielińska, przyjezdne prowadziły 15:9. Był to przełomowy moment tej części gry. Częstochowianki nie odrobiły strat, w końcówce z dobrej strony pokazała się Jagoda Michałek.  Przyjezdne wygrały seta w stosunku 25:16.

W ostatniej części gry młode zawodniczki z Częstochowy walczyły jak równy z równym. Przez dłuższą część seta były równorzędnym rywalem dla Nike, prowadziły 8:6 oraz 10:8. Zespół gości oddał inicjatywę swoim rywalkom. Częstochowianki prowadziły do stanu 19:17 po czym stanęły w miejscu. W polu zagrywki ręki nie zasłaniała Natalia Godlewska, ekipa spod Jasnej Góry straciła w jednym ustawieniu sześć punktów, przegrywała 19:24. Był to przełomowy moment tego seta. Ostatecznie podopieczne trenera Roberta Kupisza wygrały ze zdegradowaną Częstochowianką i w dobrych nastrojach powrócą do Węgrowa.

MVP: Monika Karnicka

Częstochowianka Częstochowa – Nike Węgrów 0:3
(11:25, 16:25, 20:25)

Częstochowianka: Tarnawska, Komorek, Grabińska, Worwąg, Chmielewska, Wrzeszcz-Drabik, Kowalik (libero) oraz Kotlińska, Burzyńska, Strużyk, Witkowska, Luftner (libero)
Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Godlewska, Grabowska, Waszyńska, Dutkiewicz (libero) oraz Okulus, Bielińska, Surlit, Trocińska, Panufnik, Kucharska (libero)